Hodnocení zimního turnaje

 

Letošní kalendářní rok zahájili naši muži premiérovou účastí na silně obsazeném zimním turnaji v blízké Holici. Cílem bylo nejen využít možnosti zahrát si na umělé trávě, ale i porovnat si svou silu s týmy z vyšších soutěžích. Již před turnajová anketa na našich stránkách ukázala, že ani naši fandové neměli jasno jak můžeme dopadnout, objevili se extrémně optimistické tipy očekávající náš boj o celkové vítězství ve skupině, stejně jako očekávání, že budeme týmem jen do počtu.
Samotný průběh turnaje ukázal, že ani jeden z těchto názorů nebyl realistický, nebyli jsme ani nejlepší ani do počtu, odehráli jsme výborné utkání, řadu průměrných a taky byly momenty kdy jsme herně určitě zdaleka nepředvedli to, čeho jsme schopni.
Trenér v průběhu celého turnaje vyzkoušel velké množství hráčů a rozhodně se našli noví nebo staronoví hráči, kteří by mohli zvednout kvalitu kádru a rozšířit naše řady a to nejen početně. Právě šíře kádru byla a je asi z jedním z našich největších problémů. Při pohledu na naše soupeře jsme občas byli jako chudí příbuzní, protože šíře jejich kádrů byla někdy až překvapivě velká. Rozhodně má Sokol Velký Týnec jeden zásadní problém, který ukázal tento turnaj, stejně jako již průběh podzimu. Máme jediného, i když kvalitního brankáře, ale co když se zraní nebo nebude z pracovních důvodů k dispozici? Kdo bude chytat za tým, který má postupové ambice?
Rozhodně naše vystoupení na turnaji mělo pro náš klub význam a věřím, že i pro samotný turnaj, protože z ohlasů účastníků turnaje měl náš klub asi největší návštěvnost svých zápasů. Ohlasy na naše působení v tomto turnaji, které se během jeho průběhu objevovali na našem foru, ale dávají již teď jednoznačně všem nám okolo týneckého fotbalu na vědomí, že náš klub je trnem v oku nejednomu soupeři a že můžeme na jaře čekat, že nám nikdo nic nedá zadarmo a že každý se bude chtít proti tomu,neporazitelnému, Týnci vytáhnout. Berme to jako dobrou motivaci a zkusme tuto kvalitní přípravu zúročit třeba tím, že dotáhneme své působení nejen do postupového cíle, ale třeba i bez porážky.

Týnec do toho