Po skončení podzimní části přinášíme krátký rozhovor s trenérem Petrem Lakomým o tématech, které vyvovaly během podzimu diskusi.

Jak hodnotíš naše podzimní vystoupení - herně je znatelný posun dopředu, ale rozhodně bylo několik utkání kdy jsme body vyloženě ztratili. S nimi jsme na tom mohli být ještě lépe,  jak se na to tedy díváš?

Myslím,že podzimní část sezony v 1.b třídě určitě nemůžu hodnotit negativně. Jsme na pěkném 6.místě a pouze první tři mužstva tabulky nás dokázala porazit! Je ale samozřejmé, že máme stále na čem pracovat a v čem se zlepšovat... V některých zápasech, kdy jsme byli rozhodně lepším týmem, jsme body opravdu zbytečně ztratili. At už s Pasekou, Drahlovem nebo na hřišti Příkaz..

Diskusi vyvolal hned první zápas s Pasekou a penalta v nastaveném čase. V tu chvíli jsi byl na hřišti nejzkušenějším hráčem, ale odpovědnost jsi na sebe nevzal. Proč jsi se tak rozhodl?

Hned v prvním utkání přišla zbytečná ztráta, přestože k získání 3 bodů bylo opravdu hodně blízko! Bohužel se nám nepodařilo vstřelit s pokutového kopu rozhodující branku a utkání skončilo remízou... Rozhodně bych nechtěl svádět ztrátu bodů na Lukáše Saitze, který penaltu nedal, to v žádném případě! Je pravda, že na hřišti v tu dobu bylo několik možná zkušenějších hráčů, ale Lukáš byl mnou určený a neměl jsem důvod to v poslední minutě měnit! Myslím, že tohle se stává i jiným fotbalistům...

Celý podzim nás provázelo nezvykle vysoké množství žlutých a zejména červených karet. Co je podle Tebe potřeba na tomto poli udělat, zejména ve zvýšení kázně a disciplíny hráčů?

Je pravda, že počet žlutých i červených karet je v našem týmu hodně vysoký. Je třeba na hřišti více udržet nervy na uzdě a mít chladnou hlavu i když právě já jsem rozhodně příkladem nešel!

Celý podzim prosakovala mezi veřejnost a to nejen prostřednictvím fóra na internetových stránkách klubu Tvá nespokojenost s tréninkovou docházkou hráčů a tím i jejich trénovaností, což zejména v utkání s Hlubočkama bylo evidentní - soupeř nás uběhal. Dokonce jsi údajně jeden trénink z důvodu nízké účasti hráčů opustil. Co tedy plánuješ v tomto směru změnit?

K tréninkové docházce asi tolik-můj názor je ten, že je třeba trénovat min.2x týdně. Ale pokud se nás bude scházet ani ne polovina, pak je složité udělat trénink tak, aby měl vůbec nějaký smysl... Snažím se být na každém tréninku, ale je bohužel pravda, že jeden jsem kvůli malé učasti opustil. Což jsem pochopitelně neměl! Myslím si, že máme tým, který je schopný při splnění určitých tréninkových jednotek, hrát rozhodně bez problémů stabilně v horní polovině tabulky!

Začal jsi podzim jako hrající trenér, po-té střídající hráč a na konci jsi již býval v civilu. Jsi tedy již definitivně jen trenér nebo jsi připraven v případě potřeby nastoupit? Budeš k sobě chtít asistenta pro případ kdy by jsi musel nastoupit na hřiště?

Podzim jsem začal, jako hrající trenér-ale jen z důvodu, že nás bylo opravdu málo! Rozhodně bude lepší, když na střídání bude připraven perspektivní dorostenec, než trenér! Rád bych se už věnoval pouze trénování...(ale může přijít pár porážek-já doufám, že ne-budu odvolán a třeba si ještě nekde zahraji)...

Jaký je plán zimní přípravy? Jaký pohyb v kádru očekáváš?

Plán zimní přípravy se teprve tvoří. Je jisté, že budeme hrát na zimním turnaji v Holici. Dále máme 2x týdně zajištěný trénink v nové tělocvičně a předběžně domluvené přípravné zápasy. Tohle všechno by mělo být do konce roku nachystáno a hráči s tím budou včas seznámeni. Doufám, že se vedení podaří udržet stávající kádr ve stejném složení jako doposud, protože tento mladý tým má určitě velkou perspektivu!!! Na konec bych chtěl ještě poděkovat všem hráčům, relizačnímu týmu, vedení, sponzorům, a v neposlední ředě fanouškům, za to, jak se nám podařilo společně zvládnout premiérovou pul-sezonu v 1.b třídě!!! Lakomý Petr

Díky za odpovědi