Velký Týnec   -  Červenka             3 : 0    (1 : 0)                                      23.8.2009

Br: 12. a  81. Macenauer Josef,  84. Jabůrek Jiří

Sestava: Černý - Svozil, Staroba, Dráb, Lachnit - Švéda, Lintner, Saitz, Slováček - Macenauer, Jabůrek

Střídání: 74. Lakomý  za  Lintnera

Pod fotogalerií je vložena diskuze k utkání.

Naším soupeřem ve 3.kole byl tým SK Červenka, který se před utkáním nacházel na 11.místě bez zisku bodu. Nám i v tomto zápase (doufejme, že naposledy) chyběl kanonýr Jarda Pospíšil, dlouhodobě zraněný Michal Dosoudil a také Martina Rosypal a náhradní brankář Jarda Malinka. Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a soupeře jsme přehrávali kombinační hrou. Naše úvodní převaha byla zaslouženě korunována gólem když rychlou akci po levé straně a centru Michala Slováčka zakončil tradičně agresivní a důrazný Pepa Macenauer 1:0. Po tomto gólu se však hra postupně vyrovnala, hosté měli ke konci poločasu mírnou převahu a tak jsme odcházeli nakonec do šaten velmi spokojeni, protože jsme vedli 1:0. Bylo to vlastně poprvé co jsme v soutěži vedli.
Druhý poločas začal zraněním brankáře Davida Černého (zápas sledovala také jeho slavná mamka bývalá reprezentační brankářka v házené) poté co nešťastně upadl po výborném zákroku naštěstí byl po krátkém ošetření na nohách. Hostě několikrát zahrozili a jednou musel David Černý zasáhnout proti dalekonosné střele soupeře Mojmíra Vrby. Pak ovšem přešla aktivita opět na naše kopačky, hostující obrana ani brankář Michal Gál nepůsobili jistě. Jednu z minel soupeřovi defenzívy jsme potrestali dalším rychlým protiútokem zakončeným opět důrazným Pepou Macenauerem 2:0. Když dal trenér hostů pokyn své obraně hrajeme na tři, neměli hosté čas to ani pořádně odzkoušet, protože náš kapitán Jirka Jabůrek udeřil a střelou ke vzdálenější tyči rozhodl 3:0.
Objektivně je asi třeba ještě říct, že sudí odpustil na obou stranách penaltové zákroky hosté mohli kopat penaltu v první půli, my pak ve druhé.
Výhru jsme si za dnešní výkon určitě zasloužili, je potřeba pochválit naši snahu o rychlý, bojovný a kombinační fotbal a i nadále pokračovat s bojovným nasazením jako dosud a jistě přijdou další body, snad již o následujícím víkendu na hřišti Příkaz, které šokovaly výhrou v Mohelnici, na hřišti horkého aspiranta na postup. Co je rozhodně třeba ještě vyzvednout je přínos našich mladých - zatím si vedou skutečně dobře, také proto že zkušenější hráči je i během zápasu umí povzbudit a podržet. Bodů mohlo být víc, ale buďme realisti, jsme nováček a po 3 zápasech máme 5 bodů, což je určitě slušný vstup do soutěže. TÝNEC DO TOHO !!!!!!!!!!!!!

Fotogalerie: muži3

/album/fotogalerie-muzi31/v-t-cervenka-025-jpg/ /album/fotogalerie-muzi31/v-t-cervenka-026-jpg/ /album/fotogalerie-muzi31/v-t-cervenka-027-jpg/