Velký Týnec   -  Lipová              2 : 1    (1 : 1)                                      20.9.2009

Br: 3.a 46. Pospíšil Jaromír

Sestava: Černý - Lakomý, Staroba, Dráb, Slováček - Zdařil, Saitz, Švéda, Hejníček - Homola, Pospíšil

Střídání: 46. Macenauer  za  Homolu

Jestli jsme v několika úvodních zápasech opakovaně žehrali na ztracené body, dnes můžeme tříbodový zisk označit za těžce a částečně i šťastně získané. Do utkání jsme vstoupili bez na 3 zápasy distancovaného kapitána Jirky Jabůrka (pásku za něj převzal Lukáš Staroba), dále zraněných Jirku Lachnita, Martina Rosypala, Michala Dosoudila a Oldu Lintnera a také pracovně vytíženého Honzu Svozila. Naopak se do základu vrátili David Černý s Lukášem Saitzem a premiérově nová posila z Drahlova Pavel Hejníček. Úvod zápasu nám vyšel výborně, protože hned ve třetí minutě vysunul právě novic Pavel Hejníček do úniku Jardu Pospíšila, který takové momenty zvládá a ani tentokrát se nemýlil 1:0. Vzápětí si oba hráče vyměnili pozice, Jarda Pospíšil připravil šanci pro Pavla Hejníčka, ale bez gólového efektu. Bohužel to bylo z naší strany v první půli téměř vše, naše hra pak byla rozháraná, bez myšlenky a taktovku drželi hosté. Častými nákopy do naší šestnáctky nás dostávali pod tlak a zaměstnávali našeho brankáře a také celou obranu. Naštěstí pro naši obrannou hru ve vzduchu dnes celý zápas dominoval Tomáš Dráb a ve hře po zemi již tradičně jistý Lukáš Staroba, takže naše obrana dlouho odolávala. V závěru poločasu po rohu hostů a dalším vysokém míči v naší šestnáctce chyboval jinak výborný David Černý a hosté zaslouženě, i když šťastně, vyrovnali na poločasových 1:1.
Do druhé půle jsme nasadili do útoku Pepu Macenauera, který hru oživil a nejen díky němu nám i ve druhé půli vyšel vstup a Jarda Pospíšil nás opět poslal do vedení. Ve druhé půli se naše hra zvedla, v záloze dnes topili pod kotel Pavel Hejníček s Lukášem Saitzem a tak se místy hrál fotbal nahoru dolů. Šance na zvýšení měli dvakrát Jarda Pospíšil, po něm Pavel Hejníček a při krásné hlavičce Tomáše Drába se předvedl hostující gólman nádherným zákrokem. Hosté měli také několik obrovských šancí na vyrovnání, zejména po naší chybě v rozehrávce,když náš hrající trenér Petr Lakomý zbytečně rozehrál dozadu těžký balon na Michala Slováčka a hosté se dostali do tisíci procentní šance, která k našemu štěstí zůstala neproměněna. Když už se hostům podařilo vyrovnat pomohl nám pomezní rozhodčí, když správně viděl ofsajd. Nakonec jsme zápas dovedli do tříbodového konce, náš výkon rozhodně měl daleko do ideálu a navíc nás asi potkal na našem hřišti zatím nejlepší soupeř, jehož bodový zisk neodpovídá tomu co dnes Lipová u nás předvedla. O to je výhra cennější a při pohledu na tabulku důležitější. Šlapeme dál a bodujme, třeba již příště v Moravském Berouně. TÝNEC DO TOHO !!!

Pod fotogalerií je vložena diskuze k utkání.

Fotogalerie: muži7

/album/fotogalerie-muzi71/v-t-lipova-011-jpg/ /album/fotogalerie-muzi71/v-t-lipova-012-jpg/ /album/fotogalerie-muzi71/v-t-lipova-013-jpg/