Hodnocení podzimní časti sezóny 2009/2010                                       8.11.2009

Verdikt, který ve čtvrtek 5.listopadu znamenal ukončení podzimní části I.B třídy, pravděpodobně nemohl potěšit nikoho z týneckých příznivců, protože závěrečná dvě podzimní kola vyšla našim mužům více než na výbornou. V těchto závěrečných dvou zápasech získali naši muži 6 bodů a dosáhli úctyhodného skóre 11:3 a tento závěrečný finiš vynesl naše muže na výborné 6.místo v polovině soutěže.
Shrňme však působení našich mužů ve své premiérové sezóně v I.B třídě od samotného začátku. Do soutěže jsme nevstoupili příliš šťastně, protože v obou úvodních kolech jsme jen remizovali doma s Pasekou jsme celé utkání jen dotahovali, přesto jsme mohli v poslední minutě rozhodnout o našem vítězství z nařízené penalty, bohužel se to nepodařilo. V následujícím kole jsme na hřišti Chválkovic domácí celek zcela válcovali, bohužel i zde jsme vyválčili pouze bod za remízu. Obě tyto remízy jistě velmi mrzeli, protože se v těchto zápasech dalo naplno bodovat. Navíc hned v prvním zápase přišel náš tým o loňského nejlepšího střelce II.třídy Jaromíra Pospíšila, který zbytečně obdržel červenou kartu za nesportovní chování.
Ve 3.kole se naši hráči a celý klub dočkal své historicky první výhry v I.B třídě, když na domácí půdě rozstřílel hráče Červenky jednoznačně 3:0, navíc po velmi kvalitním výkonu. Po další venkovní remíze na hřišti Příkaz, jsme také my v 5.kole poznali hořkost porážky, když byl nad naše síly tým z Bohuňovic, vedený exligovým trenérem Vítězslavem Koldou a i přes velmi bojovný výkon jsme prohráli 1:2. Následující venkovní zápas na hřišti Drahlova skončil již téměř tradičně remízou, protože jsme ve třetím venkovním zápase dosáhli třetí remízy, přičemž výkon z prvního poločasu dával naději na plný bodový zisk.
Přišly dvě domácí shodné výhry 2:1 s Lipovou a Slavonínem, přičemž tyto výhry byly proloženy venkovní porážkou na hřišti Moravského Berouna 0 : 2. V 10. kole jsme zavítali na hřiště suveréna celé soutěže, mužstva Bouzova kde jsme i přes porážku 1:4 zanechali výborný dojem, protože jsme hráli velmi otevřenou a dá se říct také vyrovnanou partii, ve které rozhodla větší zkušenost domácích hráčů. Následující domácí zápas s Hlubočkami přinesl cennou remízu 1:1, protože zejména ve druhém poločase bylo na hřišti jen jedno mužstvo a to hostující. Pak již přišel zmiňovaný skvělý podzimní finiš a drtivá výhra na hřišti v minulé sezóně do posledního kola o postup bojující Mohelnice B v poměru 8:3 a následné domácí přesvědčivé vítězství 3:0 s Černovírem po velmi dobrém výkonu.
Umístění na 6.místě je jistě více než dobré, přesto nebýt několika zbytečných ztrát mohlo být ještě lepší. Velký Týnec má velmi mladé a nadějné mužstvo,daří se postupně zapracovávat naše dorostence. Pro zlepšení je však důležité zlepšit tréninkovou morálku, protože několik zápasů jasně ukázalo kde nás tlačí bota, protože zejména druhé poločasy v Příkazích, Drahlově a doma s Hlubočkama byly alarmující a soupeři nás dokázali fyzicky předčít. Pokud se toto podaří včetně stabilizace kádru případně jeho dílčího doplnění dá se jistě myslet nejen na jarní posun v tabulce, ale také na vyšší cíle pro další roky. Co se však musí rozhodně zlepšit je disciplína, protože zejména červených a žlutých karet a ve většině případů zbytečných bylo neomluvitelně mnoho. Herní tvář se proti loňskému roku rozhodně zlepšila, mužstvo se snaží o kombinační běhavou hru, i když byly momenty kdy se pod tlakem soupeře opět náš celek uchyloval k bezhlavému nakopávání na Jardu Pospíšila, který se opět i přes distanc po červené kartě stal nejlepším střelcem našeho mužstva s 13 zásahy, ale zdatně mu sekunduje dříč v útoku Pepa Macenauer, který skóroval 8x. V bráně byl výborný David Černý, obranu výtečně diriguje Tomáš Dráb, který se zlepšoval zápas od zápasu. V celkovém pohledu na mužstvo určitě nikdo nezklamal.
Co rozhodně ještě stojí za zmínku je fakt, že na zápasy na hřištích soupeřů jelo s naším mužstvem vždy úctyhodné množství fanoušků. Na jaře jste všichni opět očekáváni na utkáních Sokola Velký Týnec a proto TÝNEC DO TOHO.