Rozhovor červenec

......................... s manažerem našeho klubu p. Jindřichem Pospíšilem

Úvodem chci pozdravit všechny příznivce týneckého fotbalu a poděkovat jim za jejich podporu.

Začátkem července proběhla volba nového vedení týnecké kopané a Vaše jméno figuruje u dvou funkcí manažer a správce webových stránek. Co tedy bude vše Vaší náplní práce?

Mojí náplní práce je to co bylo doposud, i když jsem nefiguroval oficiálně ve výboru kopané.To je vytipování a dojednání nových hráčů pro náš klub, jednání se sponzory a hledání dalších a v neposlední řadě podílení se na běžném chodu klubu. Co se týče webových stránek je to prakticky stejné, stál jsem u jejich vzniku a stránky vedu i nyní. Takže vlastně nic nového :-) 

Začněme několika ohlédnutími za neuvěřitelně napínavou a na dramatické momenty bohatou postupovou sezónou. Co říkáte na samotný průběh soutěže a naše účinkování v ní?

K této sezóně můžu říct jen jednu větu: super podzim, špatné jaro naštěstí zakončené postupem.

Když se začal tenčit náš podzimní náskok věřil jste stále bezmezně v postup nebo Vás přepadali pochybnosti, že si necháme postup uniknout?

Bohužel musím přiznat, že jsem v postup pomalu přestával věřit, o to větší jsem měl radost, když to kluci dokázali. Jde totiž o historický úspěch týnecké kopané.

Během podzimu a pak zejména jara se vedla opakovaně diskuse o stylu naší hry, že se uchylujeme k nakopávání a že víceméně spoléháme jen na Jardu Pospíšila. Jaký je Váš pohled na tuto věc?

S tím musím souhlasit, spousta zápasů se odehrála v tomto stylu. Bylo bláhové se domnívat, že soupeři nám i v jarní části sezóny zbaští tento jednoduchý styl hry. Musím taky přípomenout, že na Jardové jarní střelecké potenci se negativně podepsalo zranění Lukáše Magny, který mu svojí přihrávkou spoustu gólů připravil.

Pokud odbočím aktuálně, máme za sebou 2 přípravné zápasy, vstřelili jsme v nich osm branek, z toho  šest Jarda nebude se situace opakovat? Tedy hra vše na Jardu?

To, že dal Jarda ve dvou přípravných utkáních šest gólů trošku zkresluje momentální situaci. Tyto góly nepadly po náhodných nákopech, ale byly důsledkem hry celého týmu. Kdo viděl naše dva přípravné zápasy mi musí dát za pravdu, že konečně naše hra připomíná fotbal a ne bezmyšlenkovité nakopávání míčů dopředu. Tím nechci snižovat Jardovi kvality, je to nadstandartní hráč s velkým fotbalovým potenciálem a čichem na góly.

Dalším jarním tématem bylo odvolání nebo odstoupení trenéra Prečana před klíčovým utkáním s Velkou Bystřicí a řada fám okolo tohoto momentu. Byl jste osobně přítomen schůzi kdy celý problém vyvrcholil, přičemž ještě mu předcházelo ukončení působení Roberta Prečana v našem týmu a odchod a zpětný návrat dokonce v dvojroli Petra Lakomého. Jak tedy celá věc vlastně probíhala?

Po nevydařeném utkání v Těšeticích, mi trenér volal, že má pochybnosti o přístupu některých hráčů. Toto podezření trenér ventiloval i veřejně a tím odstartoval lavinu událostí, které následovaly. Na úterním tréninku došlo k výměně názorů mezi trenérem a Petrem Lakomým, který se po tomto obvinění rozhodl ukončit své působení ve Velkém Týnci. Tento stav bylo nutné urychleně vyřešit, neboť nás čekal důležitý zápas s Velkou Bystřicí. Dohodli jsme se a nabídli Petrovi funkci hrajícího trenéra i proto, že se většina hráčů postavila na jeho stranu. Na dalším tréninku se měla celá záležitost vyřešit. Pan Prečan pod tlakem událostí na svou funkci rezignoval. Touto cestou bych mu chtěl za odvedenou práci nejen v poslední sezóně, ale po celou dobu jeho působení v našem klubu, poděkovat.

Ještě jeden moment zmiňme z jara a to byl hanlivý anonym, který dorazil na disciplinární komisi, která prověřila odesilatele a ten vše osobně vyvrátil, s tím že jde o podvrh s kterým nemá nic společného. Na to přišlo oznámení, že vedení klubu zvažuje podání trestního oznámení za pomluvu. Opět poprosíme o Váš komentář k tomuto problému.

Po tomto oznámení jsem kontaktoval údajného pisatele, který mi sdělil, že v případě soudního sporu je ochoten svědčit v náš prospěch. Kdo sleduje naše stránky, tak dobře ví, že prakticky to samé nám napsal na fórum „Agent 1“ ve svém příspěvku. Jeho IP adresa je z Velkého Týnce. Od trestního oznámení jsme nakonec upustili, protože žijeme na vesnici a nechtěli jsme dotyčnému dělat ostudu.

Teď již k následující sezoně, jak všichni jistě víme, klíčovou věcí pro chod klubu jsou finance. Jak je na tom náš klub, jaká je situace mezi sponzory v právě probíhající hluboké ekonomické krizi?

Náš klub je pro letošní sezónu finančně zajištěn. Pochopitelně počítáme s tím, že ekonomická krize může finančně ovlivnit výši částek z pronájmu reklamních ploch v našem areálu.

Po skončení sezony byla velmi komplikovaná situace v hráčském kádru, mnoho hráčů po těžkých zraněních skončila kariéru a mnoha dalším skončilo hostování. Jaká je tedy situace mezi odchody?

Po zranění ukončili hráčskou kariéru Lukáš Magna, který se stal asistentem trenéra, Mira Pazdera a Martin Zlámal. Aleš Procházka bude asi dále pokračovat formou hostování v jiném klubu. S fotbalem skončil také již zmiňovaný Robert Prečan. Milan Svačina se po skončení hostování vrátil do mateřského klubu.

U tří jmen se zastavme samostatně, protože byli tito hráči probírání i na našich stránkách, jaká je situace s Drábem, Bušinou (stál klub jistě nějaké peníze a jejich návratnost je vzhledem k počtu odehraných zápasů nejistá) a Bundil (odehrál zimní turnaj ale na jaře nenaskočil)?

Tomáš Dráb je momentálně na dovolené a jeho případné hostování se bude řešit v nejbližších dnech. Michal Bušina oznámil, že nechce pokračovat v hráčské kariéře. V jeho případě se docela zamýšlím nad jeho zdravým rozumem, protože v zimě stál hodně o návrat do našeho klubu a my jsme museli Majetínu za předčasné ukončení hostování zaplatit 10 000,- Kč. Tak jak někdo zmínil na fóru odehrál necelé čtyři zápasy, gratuluji Majetínu k dobrému obchodu. Bohužel i to patří k fotbalu. Roman Bundil si zpříjemnil, za peníze klubu, zimní období hrou na turnaji, což já dávám jednoznačně za vinu trenérovi mužstva.

Nyní pojďme k příchodům, které nové hráče již teď můžeme na podzim v našem dresu očekávat?

Úplně novými hráči jsou Michal Slováček, který k nám přestoupil z Doloplaz, dorostenci Filip Caha a Martin Rosypal, který již v jarní části sezóny odehrál několik zápasů za muže. Z hráčů, kteří loňskou sezónu hostovali budou dále působit v našem klubu Jiří Lachnit, Jan Svozil, Lukáš Saitz a Jarda Malinka. Jeden příchod je v jednání a měl by se uzavřít v příštím týdnu. Dále jsem domluven s dvěma kluby, že v případě zužování jejich kádru nám nabídnou tyto hráče. Nesmím také zapomenout na dorostence Michla Dosoudila, Oldu Lintnera, Lukáše Dobroviče a Filipa Švédu, kteří budou v případě potřeby nastupovat také za muže.

Poslední otázka k mužům je na Vaši představu o našem působení v roli nováčka I.B třídy. Jaké umístění očekáváte a jakou hru?

Vše bude záležet na tom jak vstoupíme do soutěže. Kádr mužstva určitě kvalitu má, a když nás neopustí štěstí a vyhnou se nám zranění, která nás provázela v uplynulé sezóně můžeme pomýšlet na dobré umístění. Ve dvou dosavadních přípravných utkáních jsme předvedli hru s jakou by jsme toho mohli dosáhnout.

Klub nejsou jen muži, dorostenci mají letos velké ambice, co se dá od nich očekávat?

Nesmíme zapomínat na to, že u těchto kategorií je vždy těžké odhadnout v jaké síle se představí soupeři. I přesto si myslím, že dorost má velice kvalitní kádr s velkou šanci v letošní sezóně postoupit do kraje.

Byla zrušena přípravka, zůstali mladší a straší žáci. Jak jsme na tom s počtem a kvalitou hráčů v těchto kategoriích?

Šíře kádru ještě není konečná, protože se řeší ještě možné příchody. Kvalitu kádru prověří až samotná soutěž.

Samostatnou kapitolou jsou naše webové stránky, jejich návštěvnost asi zaskočí nejednoho návštěvníka. Co nového by jste na nich rád viděl a bude aktuálnost v této sezóně aspoň taková jako byla vloni?

Na našich stránkách je stále co zlepšovat a na jedné změně se již pracuje, ale bohužel to není tak jednoduché jak jsem si představoval. Informovanost a aktuálnost na těchto stránkách bych chtěl udržet ve stejné kvalitě a úrovni jako doposud.

Co nového se plánuje na našem hřišti v jeho zázemí a okolí?

Jako úkol číslo jedna je vybudování druhého travnatého hřiště ze stávajícího škvárového. Dále napojení kanalizace, propojení studny, která je v prostoru tenisového kurtu s naší studnou, což by nám mělo zajistit větší množství vody. V našem areálu je spousta práce, která se bude muset udělat. Zmíním snad jen poškozené části oplocení, zkulturnit prostor u občerstvení a za budovou atd…

Bude i v letošní sezóně vycházet Týnecké bodlo k domácím zápasům? Vstupné na domácí utkání bude v jaké výši?

Na otázku ohledně Týneckého bodla zatím nejsem schopen odpovědět. Mužů říct snad jen to, že já z časových důvodů již nebudu tisknout a připravovat bodlo k distribuci. Vstupné bude ve výši 20,- Kč.

Na závěr bych chtěl popřát všem našim hráčům úspěšné vykročení do nové sezóny 2009/2010.

Děkujeme za rozhovor

 

V měsíci srpnu přineseme rozhovor s naším novým asistentem trenéra Lukášem Magnou.