Rozhovor duben 

............................ s naším zadákem Robertem Bobem Prečanem

Začněmě Tvým hodnocením našeho vystoupení na zimním turnaji v Holici. Co tě potěšilo a co naopak zklamalo?

V první řadě je třeba říct, že bylo dobré, že jsme celou zimní přípravu odehráli na dobrém terénu a s dobrými soupeři. Co se týče samotného vystoupení, myslím, že jsme odehráli dobrá utkání (Nové Sady, Slatinice, Mostkovice), ale také utkání, kde nás soupeř přehrál, a to bylo zejména v utkání s Moravským Berounem. Potěšil mě také zájem fanoušků, kteří jezdili povzbuzovat i na přípravná utkání. Zklamal mě přístup některých hráčů, kteří si chodili, jak se jim chtělo a od toho se také odvíjeli dosažené výsledky.

Ve chvíli kdy děláme tento rozhovor máme již také za sebou úvodní utkání jara v Pňovicích. Jak by jsi zhodnotil zápas?

Utkání v Pňovicích bylo odehráno na špatném terénu, ten určitě ovlivnil naši hru, která nebyla optimální, ale vyhrálo se, a to je v této chvíli nejdůležitější. Také si myslím, že někdo tomu nedal 100 % (Kozenka), ten to také přiznal. Na otázky odpovídám již po druhém odehraném utkání v Náměšti, které bylo také vítězné a tam si myslím, že náš výkon byl o něco lepší a u Kozy došlo k výraznému zvýšení zájmu o hru.

Již během podzimu jsi byl na foru často aktivní a nebál jsi se naplno říct svůj názor - co si myslíš, že je nejvíc třeba změnit nebo zlepšit co se týká samotného týmu?

Naše fórum slouží i hráčům a lidem z okolních vesnic, kteří nám dělají radost svými příspěvky pod cizími jmény. V našem týmu je třeba hlavně zlepšit přístup k tréninku a také k akcím, které pořádá oddíl. Je potřeba, aby se našlo více lidí, kteří chtějí pro týnecký fotbal něco dělat. Není to jen o tom, že si přijdeme v neděli zahrát a tím to pro nás končí. V současnosti je prvořadé, aby se zajistil předseda fotbalového oddílu, i když pan Pavel Prečan je obětavý, pracovitý a v současnosti to dělá prakticky sám, na post předsedy vidím jiného člověka, který je také mimochodem velkým fandou týneckého fotbalu a také bývalým hráčem.

A další těžká otázka - věřme, že již postoupíme, cítíš že je potřeba něco zlepšit také v samotném fungování klubu? A co?

Tato otázka navazuje na otázku číslo tři. Jak už jsem říkal, nejdůležitější je zajistit chod klubu, tak aby vše fungovalo. Samotný areál si myslím, že je na dobré úrovni i pro vyšší soutěž, to stejné je i u šaten, bylo by dobré, kdyby se zatravnilo druhé hřiště, tím by se ještě více zlepšila kvalita našeho trávníku na hlavním hřišti, které by mohlo být využíváno jen pro zápasy. Také je skvělé, že se začíná s výstavbou nové haly, která nám poslouží hlavně v zimních měsících.

Jak hodnotíš úroveň a aktuálnost webových stránek klubu?

Úroveň a aktuálnost našich stránek je na vynikající úrovni a to i ve srovnání s oddíly z vyšších soutěží, také si myslím, že návštěvnost těchto stránek je super. Já sám jsem častým návštěvníkem týneckých stránek a někdy se i docela pobavím nad tím, co jsou někteří lidé schopni napsat na týnecké fórum.

Také jsi překvapen jaké velké podpoře se těší náš klub ze strany fanoušků? Pamatuješ, že by někdy v minulosti jezdilo na utkání na hřištích soupeřů takové množství fandů?

 Naše fandy už chválili mnozí naši hráči, včetně trenéra a mně nezbývá, než to jen zopakovat, protože fanoušky máme určitě nejlepší v celém olomouckém kraji, jejich podpora je cítit každé utkání. Jen je třeba, co nejdříve zajistit Vojtovi Szabovi ten buben, protože mi připadá, že Vojta je nějak bez energie. Většinou platí, že když se daří, tak jsou lidé ochotni jet se svým mužstvem i někam dále než jsou třeba Doloplazy nebo Přáslavice.

Věříš, že je v silách týmu projít celou soutěží bez porážky?

V silách týmu to určitě je, ale je třeba se koncentrovat na každé utkání a ke každému utkání přistoupit tak, jako by se hrálo o všechno. To bude možná v závěru soutěže to nejtěžší. Bylo by určitě super, kdyby se nám to povedlo, také by bylo skvělé pokořit hranici sta gólů v soutěži, ale bude to hodně těžké, hlavně těch sto gólů.

Co by jsi vzkázal našim soupeřům a kterého soupeře vidíš jako nejtěžšího na cestě za postupem - Velkou Bystřici?    

Chtěl bych všem soupeřům popřát hodně štěstí v boji o postup za námi do I. B třídy v sezóně 2009/2010. Našim největším soupeřem můžou být snad jen naše hlavy a takový kolaps se doufám nestane. Myslím, že přátelé z Bystřice už to také pochopili a jsou smířeni s tím, že si budou muset ještě minimálně rok počkat. I když před začátkem jarní sezóny na našich stránkách ještě prohlašovali jak u nás budou slavit, ale to mysleli asi narozeniny některého z hráčů. Myslím si, že když si každý na 22. nejpozději 23. kolo zakoupí láhev šampaňského a přijde slavit společně s našim týmem na naše hřiště popř. na hřiště do Těšetic, tak tím rozhodně nic nezkazíte.

Jen je třeba zvládnout následujících 5 kol, a proto KOHÚTI DO TOHO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

V dalším rozhovoru který zveřejníme v květnu vyzpovídáme základní kámen naší záložní řady Petra Lakomého.