2.část

Od bankrotu až po postup do vyšší třídy

 

V této době byl trenérem Hnilica Josef. Byl to trenér a vynikající kapitán mužstva. Pod jeho vedením tým ve své kategorii mělo tak dobré výsledky, že poměrně úspěšně bojovalo o vyšší třídu.

 

I přes nesporně úspěšnou činnost v kopané mužstva se klub po ekonomické stránce tak zadlužil, že jeho majetek byl exekučně zabaven a tím jeho činnost zmrazená. Hráči přes prodejnu Basar měli možnost si za vlastní peníze odkoupit pro sebe zpět jak kopačky, tak i dresy a míče, a protože pro kopanou byli nadšeni, tak ve většině tak provedli. Tato neutěšená situace probíhala v letech 1936 až 1938. Brzy na jaře v roce 1939 započala nová aktivizace klubu.

 

Na výroční schůzi došlo k novým volbám výboru. Do čela klubu jako předseda byl zvolen nový vedoucí prodejny Hanák František. Je třeba připomenout, že klub v roce 1936 na své výroční schůzi když projednával svou ekonomickou situaci, která byla velmi pasivní, tehdejší účastníci odsouhlasili podaný návrh na změnu názvu klubu, a to na Sportovní klub Velký Týnec. Jak se dále ukázalo,tak tato změna přispěla k nové aktivizaci činnosti.

 

V tomto roce se zbavil klub dluhů a výsledky se dostavily i na hřišti. Ještě v tomto roce se prvé mužstvo probojovalo bez ztráty bodů do II.třídy. Návštěvnost na jednotlivá utkání očekávaně stoupla a to přineslo i potřebný klid v činnosti klubu.

 

Vítězné mužstvo, které postoupilo z III.třídy do II.třídy hrálo ve složení: Šrajbr, Spáčil, Jurečka, Zatloukal, Hnilica, Navrátil, Hyžík, Gába, Raška, Bartoník, Studený, Koudelka.

 

Autor článku Studený R.

1. část

 

3. část

 

4. část