4.část 

Nejúspěšnější léta týnecké kopané

 

Dá se říci, že nejúspěšnější léta byly 1960-1975, kdy týnecká kopaná hrála pod štítkem Sokola. V těchto letech bylo v soutěžích až 5 družstev. Prvé družstvo mužů bylo v okresním přeboru a druhé (B mužstvo) ve IV.třídě. V dalších letech okresní přebory hráli i dorostenci a starší žáci. Také mladší žáci nezaháleli a vyhráli svoji skupinu okresní soutěže a ve finále porazili Sokol Náměšť na Hané a stali se okresními přeborníky.

 

Dorostenecký tým dosahoval pod vedením trenéra Lubomíra Volfa velmi dobrých výsledků. V roce 1969 na pohárovém turnaji v Trnavě na Slovensku obsadili ve své skupině druhé místo a celkově ze 16 zúčastněných jako jediný vesnický tým osmé místo. I další pohárový turnaj dorostu dopadl nad očekávání dobře. Tentokrát turnaj konaný v Grygově za účasti Viktorie Žižkov Praha, Sokol Majetín a Sokol Grygov vyhráli. Další úspěchy nedali na sebe dlouho čekat a další rok hned dorost vyhrál okresní soutěž a postoupil do krajského přeboru.

 

Když v roce 1975 bylo nutno uvolnit hřiště u UP závodů pro výstavbu nových výrobních hal, byla získána vhodná půda těsně za novou školou. Bylo vybudované velké hřiště na kopanou, volejbalové hřiště, zděné šatny se sociálním zařízením a restaurační a klubová místnost. To vše za podstatné pomoci UP závodů, JZD a MNV.

 

Autor článku Studený R.

1. část

2. část

3. část