Rozhovor květen 

.............................se základním kamenem naší záložní řady Petrem Lakomým 

 

Nejdříve Petře kdyby jsi všem týneckým fandům řekl jak jsi se k fotbalu
dostal, kterého klubu jsi odchovancem a kdo Tě vlastně k fotbalu přivedl?

Úvodem bych rád pozdravil všechny fandy Velkého Týnce... "S fotbalem jsem začínal v Tršicích a jelikož spousta kamarádů,už hrálo za místní oddíl,tak jsem se k nim přidal.  

Ty už jsi za svou kariéru ve Velkém Týnci hrál, zrekapituluj tedy prosím
všechny své působiště, jakou nejvyšší soutěž jsi hrál a které známé hráče jsi ve
své kariéře potkal?

Mimo,už zmíněné druhé působení ve Velkém Týnci,jsem si jestě zahrál za sousední Doloplazy,Brodek u Přerova,Hodolany a Dub nad Moravou. Tedy soutěže od 3.třídy po krajský přebor. Trenérů i spoluhráčů jsem potkal a poznal hodně. Je těžké někoho vybrat a nezapomenout při tom na někoho jiného... Ale určitě musím jmenovat trenéry-pány Ladislava Kučerňáka a Petra Vojáčka,na které rád vzpomínám z působení v Dubu a Brodku. Od obou jsem se toho hodně a (nejen fotbalového) naučil. A hráči? Určite je radost hrát v jednom mančaftu s hráčem,jako je Jarda Pospíšil alias Koza. To je výborný fotbalista! Ale ještě musím jmenovat jednoho a to Lukáše Magnu! S ním jsem si na hřišti opravdu vyhověl a jeho fotbalovost mi a celému týmu citelně schází!!! Tím to ho zdravím a po posledním zápase očekávám na zakončené! Tak,jako ostatně všechny naše marody...

Jak vůbec hodnotíš současnou sílu našeho hráčského kádru s výhledem na možný postup a naše působení ve vyšší soutěži?

Pokud chceme v Týnci hrát 1.B. třídu,tak by se měl kádr podle mého názoru o pár hráčů rozšířit a tréninků se účastnit v hojnějším počtu. Protože to co stačí v okrese, to rozhodně o třídu víš stačit nebude! Ale zase, tak špatní být nemůžeme, když v podstatě od začátku vedeme tabulku, ne?

Většinu utkání jsi odehrál ve středu zálohy, ale už jsi několikrát nastoupil
také na postu posledního. Který post ti více vyhovuje a proč?

Skoro všude jsem nastupoval na postu středního záložníka a tam se cítím asi nejlépe. Ale roky a kila nezastavím, tak se posouvám směrem dozadu na stopera...Dál je, už pouze brankář - to vynechám - za brankou, už je hospůdka, kde skončím u pivka s klobáskou a budu pokřikovat na kluky, jak že to hrají.

Většina našich fandů si od samého začátku všimla, že do hry dáváš celé své
srdce a také emoce - vzplaneš lehce? Co tě dokáže nejvíc rozčílit?

Co mě na hřišti dokáže rozčílit? Někdy ten pán v černém...nebo pokud soupeř začne hrát způsobem, který končí návštěvou sanitky na našem hřišti. Myslím, že tohle vůbec do sportu nepatří!!!  

Jistě sleduješ také český a světový fotbal - který tým uznáváš a které
hráče?

Komu fandím a kterého hráče uznávám? Jednoznačně Viktorka Žižkov!:-) A kvůli fantastickým divákům taky nedám dopustit na Duklu Praha.:-) A z hráčů musím jmenovat mého spoluhráče Boba Prečana, protože mi to nařídil!!! Kdyby jsem ho nenapsal, strašně bych to od něj schytal....:-)  

Co vlastně děláš, když zrovna netvoříš hru našeho mančaftu - čím se živíš?

Pracuji v Holici v podniku M.L.S.

Jak jsi doposud spokojen s působením našeho týmu v soutěži?

Spokojený zatím být musím, protože jsme stále na postupové příčce... A věřím tomu, že budeme všichni spokojeni i po posledním zápase!

Jistě všechny týnecké fandy zajímá zda Tě uvidíme v našem dresu i v příští
sezoně?

Nemám důvod odcházet po sezoně jinam - možná na tu klobásku a pivko... Ale určitě jsem si udělal za ty dva podzimní zápasy s Vel. Bystřicí u nich spoustu kamarádů, tak mi třeba zavolají?

Díky za rozhovor a protože náš rozhovor vzniká ještě několik kol před
naprostým vrcholem soutěže - velmi prestižním domácím utkáním s Velkou Bystřicí,
řekni nám svůj tip na výsledek tohoto vlastně již třetího vzájemného utkání?

Věřím, že náš souboj s Bystřicí bude pro diváky atraktivní a hlavně s úspěšným koncem pro nás!!! Ale ještě předtím musíme zvládnout Vilémov a Těšetice! Nakonec bych rád poděkoval fanouškům za jejich podporu při cestě za vytouženým POSTUPEM!!!!!!!!!!!

 

Příští rozhovor na měsíc červen nám poskytne naše brankářská jednička David Černý.