Rozhovor leden

……………..na úvod nového kalendářního a doufejme postupového roku přinášíme rozhovor s naším trenérem Zdeňkem PrečanemNejdříve zavzpomínejte na svou hráčskou a trenérskou kariéru?

 Má hráčská kariéra je spjata s týneckým klubem, ve kterém jsem hrál od šesti do čtyřiceti roků s dvouletou přestávkou z důvodů vojenské služby. V tomto období jsem hrál za Duklu Olomouc. Moje trenérská kariéra trvá již více než 20 roků a je spjata nejvíce s týneckým fotbalem. Zde jsem trénoval všechny věkové kategorie. Zatím největším úspěchem byl dvojnásobný postup s dorostem, kdy se ve Velkém Týnci hrál župní přebor dorostu. V kategorii mužů jsem nejdéle ve Velkém Týnci, ale také musím vzpomenout mé působení v Grygově a v Doloplazích, kde se mi také moc líbilo.

Který trenér je Vám blízký svým stylem a způsobem trénování? Který klub hraje podle Vašeho gusta?

Nelze říct, že bych měl trenérský vzor, ale z českých trenérů je třeba vzpomenout pány Pospíchala, Vytlačila, Brücknera, Večeřu, Škorpila a také již zesnulého pana Marečka. Z mladší generace se jeví dobře Pavel Hapal, za kterým jsou vidět úspěchy. Líbí se mi trénování španělských a italských trenérů, které je postaveno na perfektní taktické připravenosti.

Nyní se už věnujme našemu týmu jak jste spokojen s dosavadním průběhem soutěže?

Podzimní část můžeme hodnotit jako velmi vydařenou, ale s celkovým hodnocením bych raději počkal, až po skončení jarní sezóny.

Který zápas považujete z naší strany za nejvíce podařený a který naopak za nejméně ?

Je těžké říct, který byl nejpovedenější, ale myslím, že jsme odehráli dobrá utkání v Chomoutově, s Náměští a se Štarnovem, kde se nám povedl skvělý obrat. Za nejméně vydařené považuji domácí utkání s Lužicemi.

Projděme si jednotlivé posty a řady v brance se během podzimu vystřídaly celkem 4 brankáři, s kterým počítáte pro jaro?

Milan Mück je sice talentovaný, ale má spoustu jiných aktivit. Honza Zadník je hráč, který lze využít na více postech, ale do brány ho to moc netáhne. Naše podzimní posila Jarda Malinka – myslím, že dobře zapadl, měl dobrá i špatná utkání, ale hlavně bych chtěl připomenout jeho dobrý přístup k tréninku a naopak David Černý je ze všech brankářů určitě nejlepší, ale jeho přístup je velmi špatný a nezodpovědný.

Obrana k ní se během podzimu objevili 2 různé názory , že není kvalitní a proto poměrně hodně inkasuje a druhá skupina názorů naopak argumentovala, že záloha vůbec obraně nepomáhá, protože každý chce jen dát gól. Jaký je Váš pohled?

V našem týmu byla obrana vždy na dobré úrovni, ale letos ji převyšuje útok. Je pravdou, že mužstvo je útočně laděné a také některé výkony mužstva v několika zápasech směrem dozadu nebyly zcela optimální. Je to také tím, že se na obranných postech vystřídalo nejvíce hráčů.

Základ zálohy Lakomý s Lukášem Magnou byl pevný, bohužel se nám v závěru rozpadl. S kým počítáte na Lukášovo místo? Krajní záložníci se hodně točili, koho plánujete na tyto posty?

Petr Lakomý a Lukáš Magna patří určitě k oporám našeho týmu, proto mě mrzí zápas s Hradečnou, kde došlo ke zranění Lukáše. Na kraje zálohy se nabízí více variant, na těchto postech je důležitá hlavně fyzická kondice, je také třeba, aby tito hráči uměli hrát směrem dozadu, protože podpora krajních obránců útočné hry je v dnešním fotbale velmi důležitá. Je dobré, když se tyto dva posty prolínají.

Ofenziva rovná se Jarda Pospíšil to je hráč, který stojí za samostatné hodnocení.

Myslím, že ofenziva není jen Jarda Pospíšil, zde je na místě připomenout L. Magnu, který připravil více než polovinu jeho gólů. Jarda Pospíšil je samozřejmě skvělý útočník, kterého by ve svém týmu uvítal každý, a to nejen v okresním přeboru. Jeho zakončení útočných akcí je skvělé a každé mužstvo mu musí věnovat nejvíce pozornosti.

Jako nejlepší parťák se asi jevil Pepa Macenauer, ale trénování bohužel moc nedá, že?

Skvělý podzim odehrál také Jirka Jabůrek, i když to nebylo vidět gólově, ale pro mužstvo je hodně platný při hře dopředu. Pepa Macenauer je dobrý útočník, kterému nechybí zakončení, ale bohužel jeho morálka je velmi špatná. Na druhou stranu, když už nastoupí vydá ze sebe vše a hraje na 100 %.

Věříme všichni, že cestu za postupem dotáhneme. Jak vidíte naše ambice zejména co se týká naší momentální síly ve vyšší soutěži?

Z mých vlastních trenérských zkušeností ve vyšší soutěži můžu říct, že bychom se v soutěži neztratili a se současným kádrem jsme schopni hrát klidný střed tabulky.

Samostatnou kapitolou byli na podzim fanoušci zažil jste již v minulosti něco podobného?

Jsem rád, že na naše utkání chodí spousta fanoušků a to i na utkání venku. Jejich podpora je opravdu skvělá a jsou našim dvanáctým hráčem. Ve všech mužstvech, která jsem trénoval byla cítit podpora fanoušků, za což jsem velmi rád, protože fotbal se hraje hlavně pro lidi, ale týnečtí fandové jsou určitě nejlepší. Určitě je to také tím, že se mužstvu daří.
Na závěr přeji všem VŠE NEJLEPŠÍ V NOVÉM ROCE a v dubnu se sejdeme na našich utkáních.

Díky za rozhovor a těšíme se na postupové oslavy

 

Příští rozhovor na únor bude s našim odchovancem, dnes hráček SK Sigma Olomouc a reprezentantem ČR U 17  Tomášem Přikrylem.