Rozhovor březen

................  na naše působení na zimním turnaji v Holici, ale nejen na to, se ptá zástupce hlavního sponzora pan Robert Háp manažera týneckého fotbalu pana Jindřicha Pospíšila.

Jak jste spokojen s vystoupením našeho týmu na turnaji, který zápas nám vyšel nejlépe a kde jsme naopak zklamali?

Nejlépe nám vyšel hned první zápas, kdy jsme po dobrém výkonu porazili Černovír. Naopak nejhorší výkon jsme podali s Horkou. Vystoupení mužů na turnaji hodnotím kladně, ale hráčská účast na zápasech neodpovídala mým představám

Tentokrát odehrál turnaj poměrně úzký kádr, moc nových tváří se neobjevilo, proč?

Stejný problém nás potkal i na loňském turnaji, kdy naše lavička většinou zela prázdnotou. S úzkým kádrem se potýkáme od začátku sezóny a ani v těch minulých sezónách to nebyla žádná velká sláva. Z hráčů, kteří by nás mohli posílit bohužel nic neklaplo. Ti z nižších soutěží měli strach se porvat o místo v sestavě a raději zůstali ve svých klubech a těm z vyšších soutěží dělali problémy mateřské kluby. Dnes se kvalitní hráči shánějí velice těžce, ale přesto věřím, že se nám někoho v začátku soutěže podaří přivést.

Jakou měl turnaj oproti loňsku úroveň a organizaci? Ubylo mužstev, bylo to na škodu?

Úbytkem mužstev kvalita turnaje určitě poklesla, avšak naší skupiny se toto nedotklo. K organizaci a zajištění jednotlivých utkání turnaje bych určité připomínky měl. Hlavně ke kvalitě hrací plochy a k pořadatelské službě na utkáních.  

Během turnaje se protočili na naší lavičce trenéři, co bylo důvodem těchto změn?

Těsně před zahájením zimní přípravy nám oznámil Petr Lakomý, že končí. Během týdne jsem oslovil několik trenérů a po sezení s nimi jsme se rozhodli pro p. Tichého. Už při prvním kontaktu jsem ho upozorňoval na skutečnost úzkého kádru mužů. Po několika trénincích a ubohém výkonu s Horkou mi p. Tichý oznámil, že nehodlá v trénování pokračovat. Hned ten den se do funkce trenéra vrátil opět Petr Lakomý.

V závěru turnaje se objevil na našem fóru problém mezi vedením a některými hráči dorostu. Co se stalo? Je vše vyřešeno?

Ten problém vznikl už po prvním utkání turnaje a vyvrcholil v utkání s Horkou, kdy si dorostenci mysleli, že jsou neomylní a všechno dělají nejlépe. Olda Lintner a Ondra Levek podepsali přestupní lístky do Grygova. Jestli se na jejich rozhodnutí nic nezmění, tak si půl roku nikde nezahrají a v létě odejdou za určenou částku dle ceníku ČMFS. Poslední informace k této záležitosti jsou, že oba dva zmiňovaní přestupní lístky zruší. Jak jsem již zmiňoval na fóru, přechod dorostenců do mužů je problém dlouhodobý, stačí se podívat na naši soupisku, kde z našich odchovanců momentálně hrají pouze čtyři hráči, Pepa Macenauer 1987, Jura Jabůrek 1985, Honza Žádník 1984 a Jarda Pospíšil 1983. Dorost hraje v týnci stabilně a dříve u nás hrávali za muže jen místní hráči a přesto z dorostu nikdo nepřecházel. Určitě byli každý rok končící dorostenci, kteří měli možnost jít do mužů, ale prostě neměli zájem. Ten problém bude asi někde jinde a ne v tom, že dnes jsou u nás „přespolní“ hráči.   

V zimě byla možnost trénovat v nové tělocvičně, ovšem docházka mužů přes několikerá prohlášení o tom, že se v této oblasti něco zlepší, byla stejně slabá jako v minulosti. Co na to říkáte?

Docházka určitě nebyla ideální, ale je nutné podotknout, že kádr mužů je úzký, tím pádem i osm hráčů na tréninku je v momentální situaci „úspěch“. S tím souvisí i ukončení angažmá p. Tichého, kterému jsme nebyli schopni zajistit dostatečný počet hráčů na tréninku.

Nastaly během zimy nějaké změny ve vedení týnecké kopané?

Ve vedení nastaly dvě změny a to, že skončil předseda Honza Boháč a Monča Lexová ve funkci pokladníka. Předsedu řešit nebudeme a pokladnu převzal Petr Švéda. Dále skončil Pavel Peňaška ml., který vlastně ani nezačal, což nebylo úplně jeho chybou. Ještě máme jeden úkol a to sehnat někde správce areálu.

Během podzimu se tady hodně diskutovalo o vydávání programu k zápasům - bude se v tom na jaře pokračovat, Stejně tak - jak jste spokojen se spoluprací s Týneckými listy?

Bodlo vycházet nebude, protože v podobě a v objemu v jakém vycházelo na podzim, nesplňovalo naše představy a na jeho lepší provedení momentálně nechceme vynakládat finanční prostředky. Pokusíme se někde sehnat firmu, která by to pro nás dělala sponzorsky, jinak to zatím nemá cenu. Týnecké listy?? Cituji z posledního vydání: Nadpis „Druhá těžká fotbalová zima“ text: A proč druhá těžká zima v nadpise? 2x změna trenéra během měsíce, slabá účast na trénincích v zákulisí to vře, odchody „domácích“ hráčů – jak nepodobná situace loňské zimě… Nezbývá než si přát, ať fotbalové jaro dopadne lépe než to minulé! Začnu od konce, Pavel chce, ať jaro dopadne lépe než to minulé – asi chce další postup? Jak nepodobná situace loňské zimě – jestli to dobře chápu, tak proč v nadpise „Druhá těžká …. atd“. když je tedy úplně jiná? Kdo z domácích hráčů odchází? Slabá účast na trénincích – jako každý rok posledních 10let. Perlička „v zákulisí to vře“ – o ničem nevím! Jen s tím trenérem jsi to trefil. Hotový bulvár. Použiji slova dnešní omladiny „Pavle kurva vzpamatuj se, co to meleš za sračky ty vole?“ :-)  Asi poslední článek o fotbale v listech co??

Poslední otázka, jak je na tom klub po finanční stránce a co hodláte letos v areálu vybudovat?

Finanční situace není nijak růžova, ale určitě ne tragická. Je pravda, že v roce 2009 jsme se vlastní vinou připravili o určitou částku od sponzorů a z obce, když dnes, již bývalí, pokladník Sokola neposlal faktury za pronájem reklamních panelů a nevybral z obce příspěvek na činnost, který propadl. Dále jsme se připravili o dvě dotace, když jsme neposlali žádosti v daných termínech. Jestli dobře počítám, tak částka o kterou jsme „přišli“ dělá minimálně cca 450tis.Kč. Je vidět, že se máme ještě co učit. Jako největší prioritu vidím napojení kanalizace, které máme v plánu udělat v nejbližších dnech. Dále chceme vybudovat zázemí na občerstvení v prostoru za šatnami, na kterém už se v podobě návrhu také pracuje. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na vedlejší hřiště, které po počáteční euforii také usnulo na vavřínech. Všechny tyto plány budeme schopni realizovat jen za přispění sponzorů a Obecního úřadu ve Velkém Týnci, kterým předem děkujeme za podporu.

Děkujeme za rozhovor