Rozhovor květen

......................... s kapitánem našeho mužstva Jiřím Jabůrkem

 

Jak jako kapitán hodnotíš doposud stávající sezonu? Výsledkově, herně a tak tradiční téma docházka hráčů na tréninky? Očekával jsi, že budeme v tabulce tak vysoko?

Zdravím všechny příznivce (nejen) týneckého fotbalu! Ještě nás čeká poměrně hodně těžkých zápasů, nicméně do současnosti jsme odehráli několik velmi kvalitních, několik i méně kvalitních duelů, ale fotbal se hraje na body a těch máme nad očekávání. Zdá se mi, že pokud se budeme pohybovat okolo 5. místa, tak to bude adekvátní hráčskému potenciálu současného kádru a to je příjemné. Stále je možné se zlepšovat, ať už tréninkovou docházkou, počtem tréninků anebo především doplněním kádru. Ale to je věčné téma této sezóny, kterou v podstatě odehráváme s 12-13 hráči včetně dorostenců, před kterými tímto smekám.

Který soupeř na Tebe udělal největší dojem? A ještě, který náš zápas nám podle Tebe nejlépe vyšel?

Každý asi ví o velmi silném mužstvu Bouzova, kde mají ambice hrát úplně někde jinde a podle toho také jejich hra vypadá, i když během našeho zápasu s nimi, vzhledem k nepříznivému počasí a stavu terénu, nemohli prokázat všechny své kvality. Naopak negativně mě překvapil rozdíl mezi mančafty hrající čelo a naopak ve spodní části tabulky. Zápasy nám vyšly téměř všechny :-), ale nejvíce mě potěšil výkon v přípravě proti Štarnovu, kde jsme hráli pěkný kombinační fotbal.

Je velký rozdíl mezi krajem a okresem? V čem? Co třeba úroveň rozhodčích?

Mezi každou soutěží je rozdíl, ale navážu na to, co jsem uvedl výše. Několik mančaftů ze II. třídy by klidně mohlo hrát I. B a stejně tak několik mužstev z I. B střed tabulky ve II. třídě. Úroveň rozhodčích se určitě nijak výrazně nezměnila nebo spíš není zde vůle při některých našich zápasech k neutralitě, viz. Lipová.

Teď nám prozraď něco ze šatny: Kdo je největší manekýn? Kdo je největší zmatkař? A taky až příští rok postoupíme, kdo se vloni osvědčil jako nejlepší týmový pařmen?

Manekýn? Snad se na mě kluci nebudou zlobit. Jednoznačně vyhrává Tomáš Dráb se svou péčí o vlasy. Ale komplexně bych dal hlas Davidovi Homolovi. Drobným zmatkařem bych označil Mácu a jeho příhodu o příchodu na zápas v jiný den J. Postup příští rok? Tak abych to nezakřiknul, určitě bych v této oblasti pochválil Honzu „vymetače podniků“ Žádníka ;-)

Sledoval jsi letošní finále obou pohárů? To znamená Ligy mistrů a výhru Interu Milán a pak také Evropské ligy a výhru Atlética Madrid? Které finále se Ti líbilo víc?

 Samozřejmě sledoval, liga mistrů je top a i když se systém poháru UEFA změnil, tak je to stále nesrovnatelné. Doufal jsem ve finále ManU – Barcelona :-)

Blíží se Mistrovství světa ve fotbale. Budeš ho sledovat? Komu budeš fandit a na koho jsi nejvíc zvědavý?

Na MS se velmi těším, vzal jsem si 10 dnů dovolené v práci, které hodlám věnovat na oltář sledování fotbalu J .

Sledoval jsi Mistrovství světa v hokeji? Jaký dojem na Tebe udělalo vystoupení naší reprezentace a zejména týmový duch, který o titulu rozhodl?

Hokej se našim klukům podařil famózně, i když jsem jim ze začátku popravdě moc nevěřil, tak ten závěr stál za to. Super zlatá medaile. Bylo vidět, že když o něco šlo a teklo jim do bot, tak se jako mančaft semknuli, bojovali a že opravdu chtěli něčeho dosáhnout.

Kromě fotbalu, kterým sportům fandíš a sleduješ je?

Dříve jsem hrával závodně basketbal a v posledních několika letech jsem si oblíbil tenis, ale fotbal jasně vede :-)

Na závěr nám řekni nejhezčí vtip o policistech.

Žádný není, vše je krutá realita ;-)


Díky za rozhovor a ať kapitánuješ mnoha dalším týneckým výhrám.