Rozhovor listopad

......................... s hráčem dorostů a mužů Filipem Švédou

 

Na začátek tradiční otázka z našich rozhovorů, jak jsi se k fotbalu dostal, kdo Tě nejvíc ovlivnil?

Fotbal jsem začal hrát v devíti letech a asi jako každého kluka v mém věku mě k němu přivedl můj táta. V té době jsem ještě žádný fotbalový vzor neměl a proto se dá říct, že mě ovlivnil právě hlavně táta, který je taky velkým fotbalovým fandou a byl aktivní brankář v malé kopané.

Který sport máš kromě fotbalu rád? Proč?

Tenis a basketbal. Tenis, protože ho občas hraji a je to příjemný relax. Basketbal se mi zkrátka líbí.Kromě těchto dvou sportů si rád vyjedu na kole.

Co jsou tvé mimo sportovní koníčky?

Jako v této době asi každý teenager hraji často na playstationu a počítači. Rád si ale taky často zajdu s kamarády někam ven nebo do kina a za jinou zábavou.

Který hráč a klub je Ti nejbližší?

Mezi mé nejoblíbenější hráče určitě patří Cristiano Ronaldo a také Lionel Messi. Z klubů je to potom Manchester United, Sigma Olomouc a každopádně TJ Sokol Velký Týnec . Nemohu ale nezmínit všechny své spoluhráče z dorostů a mužů, hlavně pak Davida Zdařila a Michala Dosoudila, kteří jsou skvělý spoluhráči a hlavně….jsem jim slíbil, že se o nich zmíním :-)

Co je podle tebe Tvá nejlepší fotbalová dovednost a kde naopak máš podle sebe rezervy?

Je těžké psát o svých dovednostech, když je pořád co se učit,za sebe doufám, že nemám špatnou techniku. Mezi své největší rezervy rozhodně počítám hlavičky a to, že mi chybí jistá dávka tvrdosti.  poz. redakce - ještě bych přidal trošku na rychlosti :-))

Jak velký je vůbec podle Tebe rozdíl mezi dorosteneckým a mužským fotbalem?

Určitě je tu rozdíl v rychlosti, tempu hry a sehranosti. Ale jinak si myslím, že se nijak podstatně neliší. Jak dorostenci, tak muži, hrají s velkým nadšením a rozhodně s láskou k fotbalu.

Začněme hodnocením dorostu, jak jsi spokojen s podzimní částí? Co hlavně říkáš na utkání v Doloplazích? Celkové umístění je zatím asi mírným zklamáním že? Kde jsou příčiny?

Je jasné, že nemůžu být úplně spokojen, protože nám nevyšlo pár zápasů. Proto jsme taky  ztratili na dva vedoucí týmy cenné body. K těmto zápasům určitě patří i utkání v Doloplazích, kde se nám opravdu nedařilo.Určitě mě mrzí naše umístění v podzimní části, ale naděje umírá poslední a já pevně věřím, že ještě ukážeme, jak umíme zabojovat! Hlavními příčinami jsou určitě časté zranění hráčů a tím pádem oslabení celého kádru. Pokud se nám letos nepodaří postoupit, určitě se o postup příští rok porveme!

Přejděme k mužům, jak hodnotíš první polovinu soutěže? Čekal jsi, že za muže odehraješ tolik zápasů? Kdo ze soupeřů Tě nejvíc zaujal?

První polovinu soutěže hodnotím velmi kladně, ale mrzí mě pár remízových zápasů, které jsme mohli jednoznačně vyhrát. Před sezónou bych nikdy nevěřil, že ve svém věku budu mít tu možnost , si zahrát v I.B tolik odehraných minut. A jsem za tu šanci vděčný, protože tím sbírám hodně zkušeností, které se pak snažím uplatnit v dorostech. Ze soupeřů mě jednoznačně zaujal Bouzov, který předvedl pohlednou hru.

Co by jsi vzkázal všem příznivcům týnecké kopané?

Nejdříve bych chtěl poděkovat všem týneckým fanouškům za skvělou atmosféru, hlavně na hřištích soupeře, kde nám jejich fandění velmi pomáhá. Zároveň bych je chtěl touto cestou poprosit, aby více navštěvovali i dorostenecké zápasy. Věřím,že i nadále se budou fanoušci scházet v tak hojném počtu a zachovají nám přízeň.

PS: Mé zvláštní poděkování bezesporu patří našim „trubačům“ Vojtovi Sabovi a Romanovi Nesslerovi, kteří patří ke skalním fanouškům a jsou pevnou podporou každého našeho zápasu :-)

 „TÝNEC DO TOHO!!!“

Děkujeme ti za rozhovor a přejeme spoustu fotbalových úspěchů v našem dresu.

 

Na poslední měsíc roku 2009 pro Vás zodpoví pár otázek naše odchovankyně a dnes hráčka FK Olomouc Hanka Lexová.