Rozhovor Srpen

……………. S předsedou našeho fotbalového oddílu p. Michalem Židákem

Začneme aktuálně, o víkendu byl zahájen nový ročník II. Třídy a muži uhráli divokou remízu v Nové Hradečné 4:4, co by jste řekl k tomuto utkání?

Já jsem přijel na utkání asi ve 25. minutě prvního poločasu a náš tým v té době vedl 2:1. Krátce na to Lukáš Magna zahrával po faulu přímý kop a jeho centr lehce tečoval Petr Lakomý a bylo to 3:1. V té chvíli jsem si myslel, že to máme v "kapse", tím spíš, že druhý poločas budeme hrát z kopce/kdo byl v Hradečné na hřišti, ví o čem mluvím/. Opak byl ale pravdou a po špatném a neukázněném výkonu našeho mužstva ve druhém poločasu, jsme rázem asi 15 minut před koncem utkání prohrávali 3:4. Je pravda, že se na tomto výsledku velkou měrou podílel pan rozhodčí Škárek, který byl jistě nejslabším mužem na hřišti. V závěru se nám podařilo vyrovnat, branku vstřelil dorostenec Oldřich Lintner. Takže ve zkratce: z výborně rozehraného utkání /poločas 3:1/, jsme nakonec byli rádi za remízu.

S jakým cílem vůbec muži vstupují do nového ročníku?

Postup do I. B. Třídy.

Jaký pohyb nastal v kádru mužů – koho nového uvidí fanoušci v našem dresu a  naopak kdo se s námi rozloučí?

- Michal Bušina hostování Majetín

Abychom nezapomněli na týneckou mládež – co je čeká v tomto ročníku?

Nejvíc nás zajímá, jak se bude dařit starším a mladším žákům v krajské soutěži, i když se potýkáme s nedostatkem hráčů v těchto kategoriích

Dále by nás zajímalo co se v klubu událo v období přestávky – v zázemí klubu, na hřišti a podobně?

V zimě byla provedena rekonstrukce obou sprch, kdy se vyměnil rozvod vody, okna, obklady a dlažby. V období letní přestávky proběhla rekonstrukce travnaté plochy, což obnáší rozpíchání, zapískování /hlína +písek asi 50tun/, dosetí hřiště cca 150kg travního semene a výměna vyšlapaných částí trávníku ve vápnech. Dále jsme byli nuceni renovovat závlahové zařízení odbornou firmou, nebot´staré čerpadlo nedokázalo vyvinout tlak vody potřebný k závlaze celé šíře hřiště a byla provedena částečná oprava krytiny na budově šaten.

Jaké máte plány do budoucna? Např. vylepšení zkulturnění, fotbalového areálu, co se škvárovým hřištěm?

Asi největším a nejtěžším úkolem, který nás čeká , je napojení budovy šaten přes asfaltové parkoviště až k rohu tělocvičny do obecní kanalizace.
Škvárové hřiště - "to je kapitola sama o sobě". Tuto plochu nevyužívají žádné věkové kategorie našeho oddílu, všichni chtějí trénovat jen na trávě, takže škvárové hřiště jednou za čas postříkáme totálním herbicidem, aby tam nerostlo nic, co by po vysemenění mohlo "zamořit" travnaté hřiště.

Je klub finančně zajištěn?

Klub je finančně zajištěn na sezonu 2008-2009 v rámci běžného provozu oddílu, nikoliv na vyjimečné investice, např. napojení kanalizace a pod.

Na závěr, co by jste chtěl jako předseda  zlepšit ve fungování oddílu?

Zlepšit by se měl například přístup některých /většiny/ hráčů k brigádám a v určitých kategoriích odstranit problémy s vybíráním členských příspěvků /jsou tací co "zapomněli" zaplatit příspěvky za loňskou sezonu/ a pod.