Rozhovor srpen

......................... s kapitánem dorostu Davidem Zdařilem

Na začátek tradiční otázka z našich rozhovorů, jak jsi se k fotbalu dostal, kdo Tě nejvíc ovlivnil?

Fotbal jsem začal hrát v desíti letech. Asi jako každého kluka i mě přivedli k fotbalu a podporovali mě moji rodiče. V té době jsem ještě neměl jednoznačný fotbalový vzor, takže na můj vývoj měli největší vliv mí spoluhráči a samozřejmě trenér.

Jak vzpomínáš na své dosavadní trenéry a který ti dal do fotbalového života nejvíce?

Od mladších žáků jsem zažil pět trenérů a každý měl dobrou i špatnou stránku, ale vesměs byli všichni dobří trenéři i lidi. Za nejlepšího trenéra musím určit našeho současného p. Vereše. :-)

Který sport máš kromě fotbalu rád? Proč?

Mám rád tenis.Je to lehký, odpočinkový sport. Občas si i rád vyjedu na kole nebo zahraji minigolf.

Co jsou tvé mimo sportovní koníčky?

Ve volném čase rád hraji na počítači, čtu si nebo si vyjdu s přáteli. Ještě rád odpočívám v posteli.

Který hráč a klub je Ti nejbližší?

Mezi kluby mám nejraději Newcastle United, Real Madrid a TJ Sokol Velký Týnec. Z hráčů nemám jediný idol, spíše se mně líbí hlavně týmové typy fotbalistů, jako jsou Paolo Maldini, Xabi Alonso nebo Xavi a další. Jinak musím zmínit spoluhráče Pavla Kovaříka a Filipa Švédu. :-)

Co je podle tebe Tvá nejlepší fotbalová dovednost a kde naopak máš podle sebe rezervy?

Myslím si,že mezi mé přednosti patří rychlost. Nemám špatnou techniku ani přehled. Mohl bych zlepšit hlavičkování a možná tvrdost.

Jak hodnotíš uplynulou sezónu dorostu, kdy jste díky několika pokaženým utkáním přišli o postup?

Minulá sezona pro nás byla spíše smolná. Dokázali jsme zahrát dobré výsledky proti silnějším soupeřům jako jsou Slatinice, Doloplazy atd.,ale prohráli jsme s teoreticky slabšími týmy, což nás nakonec stálo hodně bodů. Na podzim jsme hledali optimálního brankáře, měli jsme různé absence a na jaře zase hroznou smůlu v zakončování. To musíme zlepšit.

S jakým cílem vstupují dorostenci do nadcházející sezóny?

Tak samozřejmě nemůžeme mít menší cíl než je postup. Já věřím v postup z prvního místa, ale proto je důležité, aby s námi zůstal Filip Švéda, protože s ním máme šanci na postup tak devadesát procent, ale bez něj jen asi padesát. Jinak máme tým dobře vyvážený se spolehlivými hráči i trenérem.

Sleduješ muže? Co říkáš na jejích premiérovou sezónu v krajské soutěži?

Abych řekl pravdu, nečekal jsem, že se hned v první sezóně umístí tak dobře. Myslím, že muži mají celkem velký potenciál hrát vysoko i předvádět pohlednou hru.

Otázka tak trochu na tělo, stojíš před poslední sezónou v dorostu, budeš pokračovat i v mužské kategorii?

Těžko říct. Uvidím za rok kam se dostanu na vysokou školu, jaké bude zázemí u mužů nebo jestli budu mít stále chuť hrát aktivně fotbal. V současné sezóně ale nemám potřebu hrát kromě dorostů i za muže, takže to nechám osudu.

Co by jsi vzkázal všem příznivcům týnecké kopané?

Ať chodí ještě více se dívat na fotbal i na dorosty, protože fotbal v Týnci jde dobrou cestou a má velmi světlou budoucnost. Takže se uvidíme na hřišti !

Děkujeme ti za rozhovor a přejeme spoustu fotbalových úspěchů