Rozhovor únor

.................... s jednou z mála žen v týnecké kopané masérkou Veronikou Lorencovou.


Na úvod by mě zajímalo, jestli jsi dělala nebo děláš nějaký sport? Jaký je vůbec obecně Tvůj vztah ke sportu?

Zdravím všechny příznivce fotbalu, závodně jsem hrávala volejbal, i když vzhledem k mé výšce to bylo poměrně nevýhodné. Nyní se mu věnuji už jen rekreačně. Studuji na fakultě tělesné kultury, obor tělesná výchova a ke sportu mám velmi vřelý vztah. Sport je v podstatě součástí a smyslem mého života. Moji rodiče mě k němu vedli od malička a za to jsem jim vděčná.

Jak jsi se vlastně dostala k týneckému fotbalu?

Myslím si, že odpověď na tuhle otázku zná každý, nicméně pro ty, kteří nevědí, tak mě k týneckému fotbalu přivedl přítel a od té doby jsem jeho fanouškem již několik let.

Jaký je vůbec tvůj vztah k fotbalu? Sleduješ ho již od malička?

Vztah k fotbalu je pro mě jako ženu asi paradoxně společně s volejbalem na prvním místě.  I když volejbal je mým koníčkem, na kterém jsem se aktivně hráčsky podílela, tak musím říct, že fotbal mě ovlivnil natolik, že kdybych si měla vybrat zápas volejbalu a fotbalu, pak bych jednoznačně neváhala a zvolila FOTBAL. K němu mě přivedl taťka, který ho hrával od mladých let a od 5-ti mě brával téměř každý týden na zápasy a díky tomu jsem fotbalu úplně podlehla. Fotbal není jen o zápase jako takovém, je o kolektivu a partě.

Kdo je tvým oblíbeným hráčem a kterým klubům fandíš?

Samozřejmě, že fandím Sigmě a pokud mi to čas dovolí, chodím se dívat i na zápasy. Ze zahraničních klubů je mým oblíbeným klubem Chelsea. Zvolit nejoblíbenějšího hráče je pro mě těžké, protože na světě je plno výborných fotbalistů, ale pokud bych měla zmínit alespoň některé, pak by k nim patřil určitě Petr Čech, Ronaldo a mně imponující fotbalista Michael BallackJ

Šla bys raději na zápas Real Madrid - Manchester United nebo na romantickou večeři a proč?

Romantická večeře je určitě lákavá a mnozí si budou myslet, že bych ji volila, ale opak je pravdou. V tomto případě bych si vybrala určitě zápas a to z prostého důvodu. Na romantickou večeři si mohu zajít každý den, ta mi nikam neuteče, ale zápas takových gigantů se nevidí každý den. Nejde jen o samotný fotbal, ale o fandění a atmosféru, kterou při něm člověk prožije.

Na stránkách týnecké kopané je u Tvého jména napsáno masérka co vše během zápasu, máš na starosti?

Musím říct, že moje pozice u týmu není zatím moc využívána, do doby než se někomu něco stane. Doposud zázemí šatny neumožňovalo ani místo, kde by masírování mohlo probíhat a nebyly zde ani prostředky, jako je např. lehátko. To jsem si pořídila pro vlastní potřebu sama, takže doufám, že toho fotbalisté náležitě využijí. Navíc jsem jim jako bonus nabídla, za vstřelené góly, masáž navíc dle vlastního výběru.

Jak moc prožíváš týnecké zápasy?

Asi jako každý fanoušek fotbalu ho prožívám docela emotivně. Odvažuji se říct, že fotbalu za tak dlouhou dobu trochu rozumím a snažím se kluky podporovat fanděním a pochvalou. Ale zase člověk musí zůstat objektivní a dokázat říct „dneska se ti moc nedařilo.“ Nejhorší je, že jako člen týmu, sedím na lavičce, a i když vždy nesouhlasím s rozhodnutím sudího, musím mlčet.

Sleduješ stránky našeho klubu? Co na ně říkáš? Občas jsi i přispěla na foru, jak hodnotíš některé názory, které se tam objevují?

Stránky sleduji poměrně často a připadá mi, že se změnily v něco jiného, než k čemu původně měly sloužit. Možná se na mě budou někteří zlobit, ale udivuje mě, proč se autoři většiny příspěvků nejsou schopni podepsat pod vlastním jménem, protože pokud mám nějaký názor, pak se přece nebojím si za ním stát. Fórum se stalo jakýmsi útokem rádoby rádců, chytráků a závistivců. Každý má právo na svůj vlastní názor, ale pokud se k němu někdo vyjadřuje, pak slušnou formou a s vlastním podpisem, pokud si za tím co píše, stojí. Jinak jsou stránky přehledné až na pár chyb, kterých si čtenáři velmi rádi všímají.

Jaké výsledky očekáváš na jaře od našich hráčů?

Na postup to určitě není, ale pokud budou kluci předvádět podobné výkony jako v podzimní části, myslím, že mají šanci na velmi dobré umístění. A proto, hoši do toho! Samozřejmě se vše odvíjí i od tréninků, které jsou právě často diskutovanou otázkou, ale to by si každý hráč měl srovnat ve své hlavě sám a sáhnout si do svědomí, zda tomu dává opravdu maximum.

To, že má Týnec dobré mužstvo je jasné, má ale podle Tebe také pěkné hráče?

Myslím si, že každé mužstvo má ve svých týmech pěkné hráče, někteří jsou pěkní vizuálně, jiní hráčsky.

Co tě na týnecké kopané nejvíc baví a co naopak štve?

Baví mě určitě fotbal, dobrý kolektiv a parta, mnohdy fanoušci, příjemné zázemí, posezení a vše, co k fotbalu patří, takže i závěrečné a jiné akce. Jediné, co mi malinko nesedí, jsou zápasy hrané v neděli. Ale naopak díky nim mohu fandit i mým domovským Lužicím, kde jsem od malička vyrůstala a díky tomu jsem našla spoustu přátel, zábavy, srandy a adrenalinu.

TÝNEC DO TOHO!!!

Děkujeme za rozhovor