Rozhovor září

......................... s pilířem naší obrany Lukášem Starobou

 

 Lukáši, protože jsi nováčkem v dresu nejdříve nám o sobě něco prozraď, kolik Ti je let? Kde jsi se narodil? Čím se živíš v civilním životě?

Ahoj, zdravím všechny naše fanoušky. Pocházím s malé vesničky na jižní Moravě, která se jmenuje Suchá Loz. Je součástí zlínském kraje. Je mi 28 let a jsem narozen ve znamení Lva. Jinak pracuji na Sigmě jako trenér U18 a jako sekretář mládeže. 

Jak jsi se k fotbalu dostal? Na které trenéry nebo spoluhráče rád vzpomínáš?

Tak k fotbalu jsem se dostal asi jako většina malých kluků přes tátu, který dlouho hrával v Uherském   Brodě. Rád vzpomínám určitě na trenéry, kteří mě trénovali v dětství, a určitě jsem si od každého něco vzal. Alespoň jsem se snažil si od každého trenéra odnés to pozitivní. Spoustu mých spoluhráčů hraje ligu ať už ve Zlíně nebo jinde ve světě a já jim pořád fandím.

Kde všude jsi již působil?

Přišel jsem z Protivanova, předtím jsem byl v Konici a Uherském Brodě, dorost jsem odehrál ve Zlíně v druhé a pak první lize.

Jak hodnotíš kvalitu Velkého Týnce? Kde vidíš mezery ve hře a co by chtělo zlepšit?

Máme velmi mladý mančaft, vždyť já jsem jeden z nejstarších, ale je to pozitivum do budoucna, protože kluci se můžou zlepšovat a i já bych jim k tomu rád pomohl po taktické stránce. A co zlepšit?.......snad jen tréninkovou účast u všech hráčů a chuť poctivě pracovat a rozdávat radost jak fanouškům tak sobě.

Jak dlouho máš v plánu u nás působit?

Chtěl bych v Týnci zůstat co nejdéle, protože jak už jsem říkal, pracuji v Olomouci a i zde žiji.

S jakým cílem jsi k nám přišel a jaké umístění od našeho týmu očekáváš?

Tak s cílem určitě se udržet jako nováček v soutěži a potrápit favority na postup. Viděl bych to tak na klidný střed tabulky.

Nezvykle velké množství zranění, které potkalo naše mužstvo výrazně omladilo naše mužstvo. Jak se díváš na naše mladíky?

Mládež je vždycky budoucnost klubu, pokud teda nemáte finanční prostředky na to koupit si každý půlrok čtyři hotové hráče. Sleduji i soutěže naší mládeže a myslím si, že je tam spoustu talentovaných a šikovných hráčů, kteří mají určitě perspektivu stát se výbornými fotbalisty. Mnoho z nich už to v našem „A“ týmu dokazuje.

Ještě nám řekni, kterému klubu fandíš a který hráč je Ti nejbližší?

Tak fandím samozřejmě Sigmě, protože ta je mi nejblíže a ze zahraničních klubů AC Milán.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně úspěchů v našem dresu.

 

V měsíci říjnu pro Vás vyzpovídáme fotbalového rozhodčího Petra Boháče.