Litovel   -  Velký Týnec               3 : 3         (3 : 1)                                 17.8.2013

Br:  Ledvina Martin, Glier Petr, Šváček Miroslav

Sestava:  Šigut  -  Coufal Ondřej, Kovář, Grofek, Šváček  -  Šíma, Hrudnik, Ledvina, Fabisz  -  Charvot, Glier

Střídání hokejově:   Dokoupil, Coufal Daniel, Coufal Tadeáš, Látal

K prvnímu utkání nové sezóny jsme zajížděli do Litovle. Vstup do utkání jsme měli výborný. V první čtvrthodině jsme soupeře zatlačili na vlastní polovinu, přehrávali jsme jej. Z několika šancí resultovala první branka, kdy David Charvot vyslal do uličky Martina Ledvinu a ten se sám před brankářem nemýlil. Bohužel jsme si zřejmě mysleli, že dále to půjde samo a zbytek prvního poločasu byl katastrofální. Ve snaze dávat další branky se nesmyslně vysouvali všichni bez jištění a na naší branku se opakovaně valil soupeř v přečíslení. Tři obdržené branky do poločasu byly ještě milosrdné vzhledem k množství šancí, které jsme soupeři povolili. Výkon v druhém poločase byl výrazně lepší, měli jsme po celou dobu tlak, a podařilo se vyrovnat postupně brankami Petra Gliera a Miroslava Šváčka. Soupeře jsme již nepustili do žádných šancí. V závěru utkání, kdy soupeři zjevně docházely síly, jsme ještě měli možnost obrátit výsledek v náš prospěch, ale únik Ondřeje Coufala zlikvidoval brankář, následnou dorážku Dokoupila obránce srazil nad branku. Bod z hřiště soupeře je jistě nutno brát positivně, ale nebýt nepochopitelného výpadku v druhé polovině prvního poločasu nemohli jsme v Litovli nevyhrát.