Hodnocení roku 2012

Podzimní část sezóny 2012/2013 už je dávno za námi, tak bych Vám chtěl připomenout co se v pomalu a jistě končícím roce 2012 v našem klubu událo a co nás čeká v roce příštím.

Začnu tím, jak se našim mužstvům dařilo v roce 2012. Sezóna 2011/2012 pro naše mužstva dopadla velice dobře. Muži obsadili zatím nejlepší umístění v dosavadním účinkování v krajské soutěži. V konečné tabulce skončili na pěkném 4. místě, když 14x zvítězili, 3x remizovali a 9x odešli poraženi, skóre 77:56 se ziskem 45 bodů.  Na této bilanci se podíleli tito hráči: Chlanda, Dráb, Dosoudil, Lintner O., Svozil, Pazdera, Rosypal, Janíček, Okleštěk, Machač, Pospíšil, Staroba, Saitz, Macenauer Josef, Vrána, Jabůrek, Fiala, Dvořák a Štěpánek, z dorostu doplňovali Majer, Švéda, Kovařík, Helfer, Ehrenberger, Horák, Hello, Vereš, Coufal M., Šigut. Trenérem mužů byl v jarní části sezóny pan Michal Janíček. Dorostenci vstoupili do krajské soutěže jako nováček pod vedením pana Lubomíra Vereše. V konečném zúčtování skončili na 2. místě, když 19x zvítězili, 4x remizovali a 3x prohráli, skóre 119:47, zisk 61 bodů. Toto umístění jim zajistilo postup do krajského přeboru.  Pod tento úspěch se podepsali hráči  Šigut, Bartoněk, Lintner J., Vereš, Klabačka, Kovář M., Švéda, Kovařík, Hello, Helfer, Majer, Ehrenberger, Grofek, Horák Petr, Horák Pavel, Glier, Šváček, Šíma, Coufal M., Guba, Petrenec J., Dvořáček, Karas, Kovář P., Fabisz. Starší a mladší žáci pod vedením pánů Romana Dulina, Marcela Charvota a Václava Coufala dosáhli na pěkné umístění. Starší žáci obsadili po 12 výhrách, 3 remízách a 7 prohrách 4. místo a dosáhli skóre 72:43, součet bodů se zastavil na 39. Kádr starších žáků tvořili Suchánek, Janáček, Kovář P., Peikert, Coufal D., Coufal O., Coufal T., Rác, Novotný, Fabisz, Charvot, Přídal, Ryšavý, Kopecký, Horák, Broda, Kuba a z mladších žáků vypomáhali Kaláb, Hynek, Malúš, Petrenec V., Podivnský, Jahoda. Mladší žáci se celou sezónu potýkali s velice úzkým kádrem, na což doplatili v některých utkáních. I přesto nakonec obsadili 5. místo, když 11x zvítězili 4x remizovali a 7x odešli poraženi, při skóre 104:83 získali 37 bodů. Kádr mladších žáků: Petrenec V., Malúš, Hynek O., Soliar, Švéda, Kaláb, Jahoda, Černík, Hlaváč, Majer, Podivinský, Habáň, Olbort a z přípravky Hynek D., Cahel, Koutný, Zatloukal, Jeřábek. V jarní části sezóny 2011/2012 okresního přeboru starších benjamínků ročník 2001-2002 odehráli 24 zápasů, z toho 11x vyhráli, 4x remizovali a 9x prohráli. Skóre 68:70 a 37 bodů. Kádr přípravky: Hynek D., Jeřábek, Quitt, Zatloukal, Krbeček, Linek, Cahel, Hlavinka, Koutný, Hlavinka, Cajthaml. To vše opět pod vedením pánů Jana Koutného a Michala Krbečka. Sezónu 2011/2012 bychom mohli vyhodnotit jako velice úspěšnou ve všech věkových kategoriích. Vedení fotbalového klubu pracovalo ve složení: předseda Jindřich Pospíšil, sekretář Pavel Prečan, pokladník Petr Švéda, členové Lenka Charvotová, Jan Žádník, Lubomír Vereš, Marcel Charvot a Oldřich Lintner st.

Podzimní část sezóny 2012/2013 zahájili jako tradičně muži , starší a mladší dorostenci už ve druhém srpnovém týdnu. Muži pod taktovkou trenéra Michala Janíčka prodělali krátkou letní přípravu. Začátek sezóny byl trošku rozpačitý, ale po sedmém kole a vítězstvích v Července a doma s Maletínen jsme dokonce přechodně atakovali první příčku. Naši borci si už asi mysleli, že to půjde samo, ale místo toho přišla od dalšího kola herní katastrofa se šňůrou pěti utkání bez výhry se ziskem jediného bodu za domácí remízu s Velkou Bystřicí. Nakonec z toho bylo 7. místo se ziskem 20 bodů a vcelku žalostným skóre 23:25. S touto bilancí nemůžeme být  spokojení. Kvalita kádru si žádala minimálně o 9 až 12 bodů více. Aktivně v podzimní části zasáhli do hry tito hráči: Chlanda, Dosoudil, Zavadil, Krkoška, Večeřa, Švéda, Kratochvíl, Machač, Majda, Kovařík, Pospíšil, Plný, Rosypal, Zdařil, Dráb, Pazdera, Saitz, Svozil, Ehrenberger a Majer. Z dorostu si starty v mužích připsali: Hello, Vereš a Ledvina.

V dorostenecké kategorii jsme vzhledem k účasti v krajském přeboru museli sestavit dvě družstva, staršího a mladšího dorostu. Obě mužstva vedli pánové Lubomír Vereš, Marcel Charvot a Václav Coufal. Starší dorostenci v osmi členné tabulce zůstali za očekáváním a v polovině soutěže jsou na 7. místě, za 3x vítězství, 3x remízu a 8x porážku, skóre 30:52 zisk 12 bodů. Kádr starších dorostenců tvořili Šigut, Vereš, Lintner, Coufal Matěj, Hello, Dvořáček David, Karas, Horák Petr, Horák Pavel, Zlámal, Kovář Martin, Čech, Glier, Ledvina, Werner, Klabačka. Za starší dorost si zahráli i někteří mladší dorostenci.

Mladší dorostenci měli dokonce ještě o jednoho účastníka méně, když Šternberk nedal dohromady mladší dorost a dostal výjimku. Také oni na tom nejsou nijak oslnivě, po podzimu obsadili 5. místo za 3 vítězství, 1 remízu a 8 proher, skóre 20:32 zisk 10 bodů. Za mladší dorost nastoupili Suchánek, Šíma, Šváček, Petrenec J., Grofek, Guba, Dvořáček Jan, Látal, Coufal Daniel, Coufal Ondřej, Hrudník, Fabisz, Kovář Petr, Charvot David a Janiš Filip. Mladší dorost doplňovali starší žáci Kaláb, Coufal Tadeáš a Peikert.

Podobně neuspokojivě jako dorostenci dopadli  starší a mladší žáci. Obě dvě družstva vedli pánové Roman Dulin a Jiří Kaláb. Starší žáci se umístili na předposledním 12. místě tabulky za 2x výhry, 3x remízy a 7x proher se ziskem 9 bodů. Kádr hráčů Jeřábek Jan, Kaláb, Zuština, Peikert, Švéda, Petrenec V., Hynek O., Kuba, Černík, Tichavský, Coufal Tadeáš, Přichystal, Přídal, Majer, Pazdera, Kopecký, Rác, Jahoda. Za starší žáky nastoupili i tito mladší žáci Soliar, Hynek D., Malúš, Podivinský a Ondráš.

Mladší žáci skončili na 10. místě, když 4x zvítězili a 8x prohráli, získali 12 bodů. V družstvu mladších žáků nastupovali, Hlaváč, Hynek D., Soliar, Podivinský, Malúš a Ondráš. Z přípravky si zahráli Jeřábek A., Zatloukal, Cahel, Navrátil, Koutný, Krbeček, Quitt.

Přípravka odehrála podzim turnajově ve dvou částech, ve kterých nastoupila do 24 utkání. První část zakončila ziskem 19 bodů za 6x vítězství, 1x remíza a 5x prohra se skórem 55:36. Ve druhé části získala ještě o bod více za 6x vítězství, 2x remíza a 4x odešla poražena, skóre 36:30. Přípravku vedou pánové Jan Koutný a Michal Krbeček. Kádr našich nejmenších tvořili Quitt, Jeřábek, Zatloukal, Krbeček, Linek, Hlavinka, Koutný, Cajthaml, Drábek, Kovařík, Malúš.

Podzimní část sezóny 2012/2013 pro nás nedopadla vyjma přípravky nějak zvlášť příznivě. U dorostenců a žáků jsme si nestavěli nějaké vzdušné zámky, ale i přesto jsme očekávali v těchto kategoriích lepší umístění. Problémem žákovských kategorií je malý počet hráčů, kteří se zapojují do činnosti oddílu. Obzvláště tristní je situace hochů ročníků 2000-2004. Protože není zájem o spolupráci okolních oddílů, je otázkou možnost udržení krajské soutěže v dalších letech. Tímto zveme mládež k zapojení se o tréninkového i zápasového procesu v rámci žákovských družstev. Kapitolou samou o sobě jsou muži. Pro ně nebyl stanoven cíl v podobě postupu, jak se šířilo po okrese, ale v rámci kvality hráčského kádru je 7. místo a hlavně předváděná hra z konce podzimu velkým zklamáním. Doufejme, že v jarní části budeme s výsledky a postavením mužstev v tabulkách spokojenější. Výbor kopané pracoval ve složení, předseda Jindřich Pospíšil, sekretář Pavel Prečan, pokladník Petr Švéda, členové Lenka Charvotová, Lubomír Vereš, Marcel Charvot, Jan Žádník. Práci ve výboru ukončil ze zdravotních důvodů pan Oldřich Lintner st.

Přejděme k mimo sportovním událostem roku 2012. Hned v úvodu roku 2012 jsme měli možnost se podílet formou prodeje občerstvení na Obecním plese. Únor byl ve znamení Sportovního plesu, který jsme pořádali. Na květnových obcí pořádaných Napoleonských slavnostech jsme opět připravovali občerstvení pro návštěvníky akce. V červnu se uskutečnila oslava výročí 80 let od založení TJ Sokol Velký Týnec. Oslava byla rozdělena do dvou dnů, když v pátek se uskutečnil v Zámecké zahradě koncert skupiny Katapult. Sobota se odehrála ve sportovním areálu, kde byl připraven celodenní program . Hlavním bodem se stalo  utkání výběru TJ Sokol Velký Týnec proti AC Sparta Praha stará garda. Z tohoto důvodu bylo zrušeno tradiční setkání příznivců a sponzorů kopané. Partneři a sponzoři klubu byli hosty  oslav. Tato mega akce byla finančně i organizačně náročná, ale nakonec se vše podařilo zvládnout a díky sponzorům i kompletně finančně pokrýt. V měsíci září jsme pořádali v prostorách Zámecké zahrady Týnecké vinobraní zakončené taneční zábavou.

Investice a zvelebování sportovního areálu a zázemí začalo hned v lednu vydlážděním prostoru kolem grilu a posezení za šatnami. Dlaždičské práce provedla dle předchozí dohody sponzorsky firma pana Michala Kalába z Nemilan. Před zahájením jarní části sezóny byly sponzorsky firmou Stavby Žádník zrekonstruovány a upraveny prostory sociálního zázemí pro rozhodčí. Pánové rozhodčí se u nás mají, co se týče zázemí , jako v bavlnce J. Méně úsměvnou pro nás byla oprava čerpadla k závlaze, za kterou jsme byli nuceni zaplatit částku ve výši cca 35 tisíc korun. V průběhu jarní části sezóny byly koupeny nové brankové sítě a ochranné sítě za obě branky. Uskutečnila se výměna oplocení v zadní části areálu. Koupili jsme dvě velké přenosné hliníkové branky. Po skončení sezóny byla provedena údržba hřiště, provzdušněním, pískováním s dosevem travního semene + výměna vápen. Zakoupili jsme konstrukci tribuny, kterou bychom chtěli umístit mezi střídačky. Dále byly v areálu prováděny drobné opravy a úpravy v podobě natření sloupů za brankami a zábradlí kolem hřiště a drobné dlaždičské práce. Po dlouhých potížích s poruchovou sekačkou, kterou vlastníme od roku 2002, nám obec formou daru poskytla finanční částku ve výši 95 tisíc korun na zakoupení nové sekačky, rozdíl v ceně jsme doplatili. Nový stroj značky Viking v ceně 123 tisíc korun je již v činnosti, a výrazně zjednodušil pravidelnou údržbu trávníku. Starou sekačku jsme si ještě ponechali na horší práce, a jak se říká na „dožití“. Obecní úřad nám dále nechal vyrobit lavice k posezení pod novou pergolou. Na začátku listopadu se podařilo získat nové osvětlení (zatím jen na jednu stranu) na vedlejší hřiště. Firma Elpremont z Velké Bystřice zakoupila 5ks světel a provedla jejich montáž, vše sponzorským darem. Těchto pět světel nahradilo tři staré, při o třetinu nižší spotřebě a podstatně větším světelném výkonu.

Co nás čeká v roce 2013.

V lednu jsme opět předpokládali účast na Obecním plese formou přípravy občerstvení. Podle posledních informací nás obec z dosud nezjištěných příčin z obsazení plesu vyškrtla. Proto zůstane dostatek času a prostoru na přípravu Sportovního plesu. Tento se uskuteční 16.února 2013 ve 20.00 hodin  a tímto Vás všechny srdečně zveme.  Utkání příznivců a sponzorů kopané je naplánované na 22. června a bude to z loňska odložené jubilejní 10. utkání. V červenci bychom snad měli poskytovat občerstvení na Pivních a gulášových slavnostech a sezónu akcí zakončíme 28. září Týneckým vinobraním.

Na příští rok máme naplánováno několik investičních akcí. Chtěli bychom dokončit budování opěrné zdi v zadní části areálu. Dále bude nutné připravit podklad před umístěním tribuny mezi střídačky a v rámci této akce posunout střídačky dále od sebe a zrušit lavičky za střídačkou domácích. Střídačky musí projít opravou, jednak co se týče konstrukce a pochopitelně výměnou všech poškozených dílů polykarbonátu. Zámečnické práce provede sponzorsky firma Mlčoch. Dalším plánem je nákup ochranné sítě kolem volejbalového kurtu. Bylo by vhodné dokončit osvětlení vedlejší tréninkové plochy. Zmiňovat se opět o možnosti nechat vybudovat centrální závlahu, která by podstatně zkvalitnila hrací plochu a usnadnila údržbu nemá smysl, na tuto akci prostě nemáme dostatek financí a ani není v dohlednu zdroj, který by potřebné finance poskytl. V areálu fotbalového oddílu je spousta věcí, které by bylo potřeba vybudovat, upravit, opravit, ale dnes je vše o penězích a ochotě zainteresovaných lidí něco dělat. Bohužel ani jednoho se nám nedostává.  

Na závěr bych chtěl upřímně poděkovat všem, kteří ať už finančně, materiálně nebo vlastními silami v letošním roce přispěli k chodu klubu. Bez těchto firem a lidí bychom nemohli fungovat.  Děkujeme.            

 

Pospíšil Jindřich  - předseda