Rozhovor únor

……….. s našim odchovancem a momentálně hráčem Sigmy Olomouc a reprezentace do 17let Tomášem Přikrylem

 

Ahoj Tome v kolika letech a kde jsi s fotbalem začínal?

Začínal jsem v 6 letech ve Velkém Týnci.

Kdo Tě k fotbalu přivedl?

K fotbalu mě přivedla moje rodina, která mě do dnes nesmírně podporuje a jsem jí za to moc vděčný.

Na jakém postu momentálně hraješ a který post by jsi hrál nejraději?

Momentálně hrávám na postu pravého obránce, ale rád bych hrával krajního záložníka.

V kolika letech jsi přešel do Sigmy a kdy jsi se probojoval do reprezentace?

Do Sigmy jsem přešel v 9 letech, kde si mě trenéři ze Sigmy vyhlédli při zápasech za žáky Velkého Týnce a také na školním turnaji McDonald´s Cup. Kvůli přestupu do Sigmy jsem přešel na sportovní školu ZŠ Heyrovského. Do reprezentace jsem se probojoval v patnácti letech, kde byli výběrové turnaje, dále následovali reprezentační campy a závěrečný turnaj v Brně, ve kterém se vytvořil reprezentační tým okolo pětadvaceti hráčů.

Kteří trenéři Tě zatím vedli včetně reprezentace?

Jako první trenér v Sigmě mě vedl pan Filip. Dále mě trénovali pan Coufal, Chromý a Jílek který mě trénuje i nyní v Sigmě U-19. V reprezentaci mě vede pan Pešice. Samozřejmě nesmím zapomenout na trenéry, kteří mě vedli ve Velkém Týnci. Pan Jaromír Prečan a pan Vladimír Prečan.

Kolik máš za reprezentaci odehráno startů, kolik jsi dal branek?

Mám odehráno 20 zápasů ve kterých jsem dal 2 góly. (pozn. red.  těsně po rozhovoru Tomáš odjel na přípravný turnaj do Španělského  La Manga, kde si připsal další 3 reprezentační starty) 

Jak je dnes zvykem máš svého manažera?

Ano, mám.

Které země jsi již s fotbalem navštívil?

Díky fotbalu jsem měl možnost navštívit už mnoho zemí. Když bych to vzal ze Západu Evropy tak je to Španělsko, Francie a Švýcarsko. Dále všechny naše státní „Sousedy“. Také Itálie, Řecko, Maďarsko a Turecko.

Kdo je Tvým fotbalovým vzorem a kterému týmu fandíš?

Líbí se mi hodně týmů z anglické a také španělské ligy.Mezi oblíbené týmy patří Tottenham, Chelsea a také Barcelona. Nemám určitý fotbalový vzor ale velice se mi líbí Lionel Messi z Barcelony a také ofenzivní krajní obránci, díky jejich podporování útočné činnosti, jako jsou Daniel Alves z Barcelony a José Bosingwa z Chelsea London.

Sleduješ jak si vede Velký Týnec? Chodíš se podívat na jeho zápasy?

Ano, rád sleduji Velký Týnec jak si vede a jsem velice rád,že se mužům v této sezóně tak daří a věřím,že to tak bude pokračovat i na dále. Mají velmi dobrý tým a přeju jim ať jim ten postup do vyšší soutěže vyjde. Pokud mám čas tak se rád přijdu podívat. Jelikož ale o víkendu také hraji, tak bohužel zápasy moc nestíhám.

Je šance, že Tě někdy v budoucnosti třeba i na sklonku kariery uvidíme v dresu Kohútů?

Šance je určitě vždy, ale nemůžu nic slíbit. Fotbal je tak nevypočitatelný sport, že to může být   za měsíc, může to být za 10let, ale také to nemusí být nikdy. Určitě bych si ale rád za Kohůty zahrál.

Na závěr vážně - čeho chceš ve své kariéře dosáhnout a který klub je Tvým vysněným působištěm?

Tak tedy vážně. Pro začátek bych se rád probojoval do A týmu Sigmy Olomouc, zahrál si 1. českou ligu a úspěšně si dodělal školu. A co dále ve své kariéře? Chtěl bych se prosadit i v nějakým zahraničním klubu a probojovat se do reprezentace. Mým vysněným týmem je Real Madrid.

Díky za rozhovor a přejeme Ti spoustu nejen sportovních úspěchů

 

Příští rozhovor na měsíc březen s navrátilcem do našeho mužstva Michalem Bušinou.